«Медіаграмотність у сучасному суспільстві»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Медіаграмотність у сучасному суспільстві»

У Державній бібліотеці України для юнацтва відбувся науково-практичний семінар «Медіаграмотність у сучасному суспільстві», в якому взяли участь співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ: Якубенко Я. А., завідуючий відділом книгозберігання, Шостак В. М., завідувач сектору рідкісних та цінних документів, Лубенець О. В. провідний бібліотекар, Шапчиць О. І. провідний бібліотекар та Борисенко Л.В бібліограф II категорії.

Організатори семінару:

  • Державна бібліотека України для юнацтва;
  • Київський національний університет культури і мистецтв;
  • Українська бібліотечна асоціація;
  • Студенська секція української бібліотечної асоціації.

Під час роботи семінару обговорювались питання:

  • медіаграмотність та інформаційна безпека;
  • цензура в сучасному медіапросторі;
  • авторське право та ліцензії Creative Commons;
  • бібліотечно-інформаційна діяльність і медіаграмотність;
  • бібліотекар і медійна грамотність як вимога сучасного професійного діалогу;
  • медіаграмотність як засіб формування компетентності майбутніх фахівців бібліотечної, інформаційної та архівної справи.

Відкрили семінар вітальним словом Саприкін Георгій Анатолійович, директор Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат педагогічних наук та Шевченко Ірина Олександрівна, директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент Української бібліотечної асоціації, кандидат педагогічних наук і Михайлова Тетяна Сергіївна, голова студентської секції Української бібліотечної асоціації.

У своїй доповіді «Медіаграмотність та інформаційна безпека» Гранчак Тетяна Юріївна, завідувач кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Київського національного університету культури і мистецтв, доктор наук із соціальних комунікацій розкрила такі важливі поняття, як рівень медіа грамотності, інформаційний смак, критичне мислення, інформаційне маніпулювання.

Бруй Оксана Миколаївна, директор Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» в своєму виступі «Авторське право та ліцензії Creative Commons» підняла важливе питання академічної доброчесності, міжнародних стилів цитувань та посилань в наукових роботах.

Після перерви присутні мали змогу взяти участь в одному з тренінгів, які відбувалися паралельно. Цікавим та змістовним виявився виступ «Як розпізнавати маніпуляції в медіа» експерта з практичної медіаграмотності, редактора Національного газетно-журнального видавництва Бахіна Сергія Анатолійовича.

Не менш цікавим був тренінг, який проводила випускниця Київського національного  університету культури і мистецтв  Кулик Євгенія Володимирівна, керівник центру інформаційної підтримки освіти та досліджень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», кандидат наук із соціальних комунікацій.

Всі учасники науково-практичного семінару отримали сертифікати

та із задоволенням переглянули концертну програму, підготовлену студентами факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв.

Схожі публікації