Медіаграмотність – вимога часу

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Медіаграмотність – вимога часу

У Науковій бібліотеці для студентів і співробітників університету відбулася зустріч із Сергієм Бахіним, фахівем з медіа-питань, редактором Національного газетно-журнального видавництва, засновником Всеукраїнської громадської ініціативи «Патріотичні екскурсії по Україні». Тема зустрічі – медіаграмотність.

Визначень медіаграмотності можна знайти багато, але якщо коротко – це знання, які дають можливість людині аналізувати й критично оцінювати інформацію з різних типів медіа.

Фахівець ділився досвідом і знаннями, які сприяють формуванню критичного мислення, навичок верифікації та використанню інформації з будь-яких медіа. В ході авторської презентації наочно продемонстрував ознаки маніпулятивних повідомлень та озвучив схему критичного аналізу інформації. Під час обговорення студенти та працівники бібліотеки активно ставили запитання щодо основ маніпулювання та об’єктивності окремих засобів масової інформації.

Свої враження студенти висловили письмово і залишили автографи на афіші заходу.

Тема медіаграмотності наразі є дуже актуальною, цікавість до неї зростає. Бібліотека, прагнучи допомогти своїм користувачам орієнтуватися у потоці фейкових новин, пропаганди, чуток, реклами, сподівається на нові зустрічі із Сергієм Бахіним.

Наприкінці зустрічі директор Наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Юрій Горбань подякував гостю за змістовну лекцію та зазначив, що медіаграмотність – результат медіаосвіти. Ми живемо у складний час, де важливо розуміти функції медіа та інших джерел інформації, критично оцінювати їх контент, а також приймати обґрунтовані рішення – як користувачам, так і виробникам медіаконтенту та інформації.

Медійна та інформаційна грамотність не набувається одномоментно, тому на молодь чекають нові цікаві зустрічі.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації