Методика для фольклористів, або Яка ж вона «Школа Івана Сінельнікова»?

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Методика для фольклористів, або Яка ж вона «Школа Івана Сінельнікова»?

Справжнє свято фольклору відбулося в Науковій бібліотеці КНУКіМ у рамках тижня «Бібліотечного мейнстриму» – презентація навчального посібника «Методика роботи з фольклорним колективом» Івана Григоровича Сінельнікова, професора КНУКіМ, відомого фольклориста-музикознавця, художнього керівника фольклорного ансамблю «Кралиця», заслуженого працівника культури України.

У контексті збереження і популяризації національної культури актуальним та багатоаспектним є розуміння фольклору як живого явища сьогодення. На сучасному етапі побутування фольклор виступає також як засіб існування і створення малих соціальних груп, в яких він зберігається (родових, професійних, територіальних).

Презентацію нового видання Іван Григорович розпочав з екскурсу в передумови, які провели його мистецькими шляхами від рідного села Російські Пилипи, що на Житомирщині, де він змолоду намагався популяризувати та зберігати пісенні традиції, – до професійної педагогічної діяльності у Київському національному університеті культури і мистецтв, де у далекому тепер 1991 році було створено ансамбль «Кралиця».

Іван Сінельніков – є визнаним дослідником питань підготовки керівників фольклорних колективів, методики викладання фольклорних дисциплін, історії російського старообрядництва Житомирщини. Як педагог і музикант-фольклорист впроваджує політику успадкування, збереження, популяризації та розумного сценічного інтерпретування великої фольклорної пісенної та інструментальної спадщини українського народу.

Переосмислення накопиченого життєвого досвіду загалом та експедиційного фольклорно-етнографічного матеріалу зокрема, бажання донести свої знання до широкої аудиторії спонукало до підготовки навчального посібника.

Крім теоретичних знань, видання розкриває актуальні питання формування репертуарної політики фольклорного колективу, навчально-творчої діяльності студентських фольклорних колективів, питання репрезентації автентичного музичного фольклору в сучасному молодіжному міському середовищі.

Про актуальність та цінність даного видання влучно сказав директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Горбань: «На жаль, на книжковому ринку України існує нагальна потреба підготовки книг вузької музичної спеціалізації. Є окремі методичні поради для керівників хоровими колективами, а для керівників фольклорних ансамблів – таких видань дуже мало. Тому, навчальний посібник, що розглядає питання теорії і практики підготовки керівників фольклорних колективів у мистецьких вищих навчальних закладах України заслуговує на визнання.

А потім була феєрія пісні та справжня Іванова толока. Звучали побутові, обрядові, весільні пісні Житомирщини, Чернігівщини, Рівненщини, Львівщини. Слова вдячності від студентів та учасників ансамблю «Кралиця» різних років засвідчили величезну повагу до Педагога та Наставника.

Проведення такої потужної презентації лише підтвердило, що фольклор – це минуле, теперішнє і майбутнє нашої традиційної культури.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації