Мистецька місія плакатного проекту «Народжені Карпатами»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Мистецька місія плакатного проекту «Народжені Карпатами»

У рамках The Great Library Week, організованого в Науковій бібліотеці КНУКіМ з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права, відбувся Design day.

Вже стало традицією у квітні, під час Днів науки у КНУКіМ, проводити спільні заходи бібліотеки та Кафедри графічного дизайну. У 2016 та 2017 роках з успіхом пройшли виставки арт-буків студентів та гобеленів викладача кафедри, кандидата мистецтвознавства Оксани Чуєвої. 2018-ий рік приніс презентацію плакатного проекту «Народжені Карпатами – ІІІ».

Активними учасниками трьох плакатних проектів «Народжені Карпатами» були студенти і викладачі університету.

До речі, у 2016 році було представлено 16 плакатів, у 2017 – 23, а у 2018 – 37.

Про завдання акції, учасників, вагомі досягнення, сателітні проекти розповідали: Андрій Будник, викладач Кафедри графічного дизайну; Наталія Удріс, завідувач Кафедри графічного дизайну; Оксана Чуєва, викладач Кафедри графічного дизайну. Роль бібліотеки у пропагуванні творчих доробків студентів і викладачів університету підкреслив Юрій Горбань, директор Наукової бібліотеки.

Автор концепції проекту «Народжені Карпатами» – голова секції плакату та графічного дизайну КОНСХУ, кандидат мистецтвознавства Андрій Будник, презентуючи проект у бібліотеці, розповів про історію, ідею, учасників, результати проекту: «Плакатна акція «Народжені Карпатами» повертає історичну пам’ять, виявляє специфіку особистісного представництва регіону, його вплив на життя країни. Жанр плакату повертає актуальність, наповнюється новими змістами, реагує на виклики часу, інтегруючись до європейського простору виконує важливу соціальну місію».

Відповідаючи на питання: які плакати отримали найбільше визнання? – Андрій Будник зазначив, що «іноземні гості більше полюбляють плакати про особистостей з їхніх країн. Наприклад, Надзвичайний та Повноважний посол Молдови в Україні Руслан Болбочан фотографувався із плакатом про молдавського шрифтовика Іллю Богдеску. Посол Румунії – з плакатами, присвяченими драматургу Ежену Іонеско і скульптору Костянтину Бранкузі. Мешканці Карпатського регіону віддають перевагу особам з їхніх містечок. Творчій молоді і студентам подобаються твори радикального дизайнерського рішення, такі, що ламають стереотипи. Наприклад, класичний український письменник Роман Іваничук із панківським ірокезом».

За словами викладачів Кафедри графічного дизайну, учасників акції, студентам зрозуміліше створювати плакати на теми, пов’язані з культурою, мистецтвом, літературою, які дотичні або споріднені з напрямками підготовки в університеті. Таким чином демонструються результати фахової підготовки з профільних дисциплін – історії дизайну, мистецтвознавства. Затребуваною є патріотична тематика, україністика, прославлення героїв Майдану, учасників АТО.

Довідка:

Плакатний проект «Народжені Карпатами» є частиною Локації «Art SPACE» Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», що від 2016 року щорічно проходить в Івано-Франківську у травні. За своєю суттю плакатний проект – це галерея видатних особистостей (вчених, художників, співаків, акторів, композиторів, суспільних, релігійних і політичних діячів), життя та діяльність яких пов’язані з Карпатським простором.

Схожі публікації