«Міжнародні бібліотечні стандарти»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Міжнародні бібліотечні стандарти»

Працівники наукової бібліотеки КНУКіМ Горбань Ю.І., Рибка Л.А., Винокурова С.Г. відвідали науково-практичний семінар «Міжнародні бібліотечні стандарти», організаторами якого були Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut. На семінарі розглядалися питання:

  • Організація роботи з питань стандартизації в Німеччині, Австрії й Швейцарії
  • Впровадження правил RDA, опис ресурсу та доступ у науково-технічній бібліотеці КПІ ім. І. Сікорського: стан та очікування
  • Міжнародні стандарти каталогізації в українських бібліотеках: виклики та перспективи
  • Перспективи впровадження міжнародного стандарту каталогізації RDA у бібліотеках України
  • Трансформація бібліотек України в умовах впровадження міжнародних стандартів: стан і перспективи
  • Уніфікація підходів до формування бібліотечних електронних каталогів
  • Міжнародні органи стандартизації

На семінарі був присутній референт – Ренате Беренс (Німеччина), викладач у Баварській вищій школі державного управління за напрямком «Стандартизація», член Комітету з питань стандартизації IFLA, Секції каталогів та Групи з аналізу й актуалізації міжнародного стандартного бібліографічного опису (ISBD). Пані Р. Беренс поділилася досвідом впровадження міжнародного стандарту RDA Німеччині, Австралії й німецькомовній частині Швейцарії, окреслила напрями розвитку стандартизації каталогізації у світі.

Серед учасників були представники національних бібліотек України, обласних наукових універсальних та бібліотек закладів вищої освіти. Змістовними були виступи Надії Стрішенець, Галини Гуцол, Олександра Кириленка про стан, проблеми і перспективи стандартизації каталогізації в бібліотеках та необхідність застосування міжнародного стандарту.

Про впровадження правил RDA у Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. І. Сікорського, стан та очікування розповіли її співробітники Ірина Баньковська та Олеся Малецька.

Інформація від Р. Беренс та доповідачів стала предметом обговорення в ході круглого столу «Міжнародні стандарти каталогізації в українських бібліотеках: виклики та перспективи».

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації