«Моє ім’я Україна»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Моє ім’я Україна»

З нагоди Дня захисника України Факультет культурології, Наукова бібліотека КНУКіМ та братня студентська родина університету організували благодійну акцію на підтримку бійців АТО «Моє ім’я Україна».

IMG_0899

О 12:00 в холі головного корпусу КНУКіМ ніде було пройти. Групи людей переміщались від столу до столу, купуючи різну продукцію, яку організатори підготували до благодійної ярмарки. На виставкових столах розташували вироби hand – made, прикраси, деталі інтер’єру, книжки та різні смаколики: випічку, кекси, чебуреки, пиріжки, торти, шарлотку і т.п.

IMG_0903

Ініціювали проведення заходу студенти Факультету культурології за підтримки адміністрації факультету та Наукової бібліотеки, які підхопили і допомогли професійно та якісно втілити благодійну акцію в життя і зробити добру справу.

IMG_0907

До підготовки ярмарки підійшли дуже відповідально. Кожна з навчальних груп Культурології разом з кураторами та викладачами факультету підготували свій стіл і представили товари «на благодійність». На столах красувались віночки і прикраси для волосся, сережки ручної роботи, брелоки, браслети, футболки з принтами, подушечки та скриньки для зібраних коштів.

IMG_0960

Власні столи виставили співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ. Кожен з елементів виставки знайшов своє тематичне наповнення. На столі, що знаходився неподалік бібліотеки розмістили обереги (ляльки-мотанки), поруч стенд з літературою для участі в акції, далі випічка та інша смакота. До заходу готувались ретельно та зі смаком.

DSC_0116

Завідувач сектора методичної роботи Наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Олексіївна Скаченко займалась продажем ляльок-мотанок, які надала на продаж для благодійності майстриня із Черкащини. Коли почула про акцію, зразу ж запропонувала свою допомогу. Ляльки символізували пори року (зима, весна, літо, осінь) і були виготовлені у відповідних кольорових гамах. Олена Олексіївна на виставці переповідала про значення ляльок та їхню силу як оберегів, тому менше ніж за півгодини знайшлися покупці.

DSC_0263

Плануючи свою участь у дійстві, працівники бібліотеки поєднали приємне з корисним і вирішили одним із статей заробітку благодійних коштів зробити книги. Вони принесли з дому свої улюблені і виставили на продаж заради доброї справи. А директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, Юрій Іванович Горбань презентував на благодійний стенд власний навчальний посібник «Інформаційний бізнес», написаний у співавторстві з професором, кандидатом історичних наук Ю.І. Палеха.

Інший стіл менеджери інформації заповнили тортами, пиріжками та чебуреками. Треба відзначити, що його спустошили за 11 хвилин.

DSC_0039

Ми не чекали, що студенти так активно включаться, – прокоментував ситуацію директор Наукової бібліотеки. – За 11 хвилин розпродали 200 пиріжків, три з половиною кілограма торта та чебуреки. Якщо б знали, що студенти будуть такі активні, наготували б більше.

Поруч зі столами організаторів акції розмістилися представники волонтерської організації «Маскувальна сітка на вежі над Дніпром».

IMG_0980

IMG_0972

Ми збираємо гроші на закупівлю флісу, – розповіли дівчата про свою участь у благодійній акції. – Це тканина, з якої шиють теплу спідню білизну для хлопців. Є дівчата, які шиють це все безкоштовно, але рулон флісу коштує 3900 гривень. До аукціону підготували сувенірну продукцію з українським орнаментом: ручки, браслети, брелоки виготовлені з гільз, сірники. Дизайн та оформлення сувенірів розробляли самотужки.

IMG_0974

 

На другу частину дійства, благодійний концерт, назбиралося дуже багато людей. Аудиторія була переповнена. Студенти сиділи у проходах, а перед першим рядом довелось добавити ряд стільців із сусідніх аудиторій.

IMG_1402

IMG_1403

Привітатись із запрошеними та організаторами акції завітав політик Михайло Поплавський. Варто відмітити, що Поплавський регулярно допомагає армії. Волонтери дякували за те, що кілька днів тому він оплатив бронежилети для бойового батальйону.

IMG_1440

Давайте поаплодуємо організаторам цієї акції. – розпочав своє звернення М. Поплавський. – Я хочу, користуючись нагодою, привітати вас зі святом Покрови і Днем Захисника України. Юні хлопці, батьки, які захищають і захищали нашу країну, відстоюючи її незалежність, мають постійно відчувати повагу та вдячність за свій героїзм. А ми повинні всіма можливими способами їх підтримувати.
Естафету вдячності продовжив директор Наукової бібліотеки Ю.І. Горбань.

Захисники Вітчизни, сини й доньки України. Сьогодні Україна переживає нелегкі часи і свято «Моє ім’я Україна» – це свідчення того, що кожен з вас здійснив свій внесок на підтримку бійців АТО…

IMG_1452

Юрій Іванович передав зібрані кошти (більше 10 000 гривень) волонтеру Іванні Суховій, яка більше року працює завскладом у госпіталі (ГО «Волонтерська Сотня Доброволя») і запросив до слова заступника декана Факультету культурології Олену Олександрівну Каракоз.

IMG_1458

Сьогодні десятки тисяч патріотів України обороняють незалежність, свободу та територіальну цілісність країни. І нашим захисникам як ніколи потрібна допомога. Їм важливо знати, що про них завжди пам’ятають, мільйони сердець вболівають за них і готові в будь-яку хвилину підтримати як морально, так і матеріально. Я пишаюсь студентами, всіма учасниками акції, які не залишились байдужими до подій на Сході України. Хочу звернутися до наших шановних гостей, до бійців, і привітати з наступаючим Днем захисника України і побажати міцного здоров’я, мужності, стійкості і найголовніше – віри. І пам’ятайте, ми завжди з вами. Слава Україні!

IMG_1457

Героям Слава! – хором відповів зал.

Слава Україні! – звернувся до присутніх волонтер, співробітник КНУКіМ Володимир Кошовенко. – Шановні друзі, поклик душі – допомагати нашим бійцям. У нас в аудиторії 102 збирають одяг, взуття, харчі, тканину для плетіння маскувальних сіток та «кікімор». Щось передаємо в пункти прийому, щось на передову, а щось в госпіталь. Ми з братом, від імені волонтерів, хочемо подякувати студентам та науково-педагогічному складу КНУКіМ за віру і постійну участь у доброчинних акціях. Низький уклін бійцям. Ми хочемо вам сказати, що ми з вами до перемоги! І закликаємо всіх присутніх не покладати рук, приєднуватись до акцій і не залишатись байдужими.

IMG_1469

Наступним виступив поет, майданівець і волонтер Олександр Кобиляков, який зачитав уважним слухачам свої авторські вірші, присвячені Неньці-Україні та її незалежності.

IMG_1483

На завершення офіційної частини концерту виступила декан Факультету культурології Людмила Євгеніївна Просандєєва:

IMG_1499

Шановні захисники України! Бажаємо вам міцного козацького здоров’я, здійснення всіх ваших мрій, добробуту вашим родинам. Ми завжди пишаємось вами. Ваша любов до рідної землі, ваше величезне бажання допомогти будуть прикладом для сьогоднішніх і майбутніх поколінь. Концерт «Моє ім’я Україна» оголошується відкритим.

IMG_1516

Прозвучав гімн України і на сцену як символ віри та очікування вийшли дівчата, які уособили в своїх образах Матір, Дружину та Доньку воїна. Студентки культурології Вікторія Фармазюк, Лілія Стецюк та Анастасія Рубен прочитали вірші-звернення до солдат з передової, яких вони чекають.

IMG_1533

IMG_1545

На зміну театральній постановці на тему вірного очікування балет Факультету культурології виконав танець «Наречені».

IMG_1463

Варто зазначити, що режисером-постановником концерту був викладач режисури Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності Іван Володимирович Соколенко.

Відзвучали акорди супровідної мелодії і танцюристи покинули просценіум, а у промені світла прожектора виникла постать дівчини. Іванна Гончарук виконала пронизливу пісню «Чом ти не прийшов».

IMG_1590

Після журливих мотивів 4-ий курс культурологів розвеселив глядачів модерною постановкою «Сватання».

IMG_1701

Довірливим шепотом пронизала концерт «Колискова» у виконанні Олени Моргун. А її мелодійний повільний темпоритм перехопили артисти балету Факультету культурології танцем «Козачки» і розпочали народну звичаєву тему у концертній програмі. Їм в унісон студенти режисури естради виконали уривок «Енеїда», а Кафедра народної хореографії продовжили розкриття режисерського задуму танцем «Козацький похідний».

заменить IMG_1739

Розважило та заінтригувало глядача і гостей дівоче тріо Юлія Веремій, Катерина Джус та Олена Моргун. Вони виконали пісню «Їхав, їхав козак містом». Одягнені козаками всередині номеру артистки перевтілились у привабливих козачок.

IMG_1784

Кульмінацією дійства стала пісня «Воїни Світла», яка була виконана у стику з піснею «Ніч яка місячна». Пісня змінилась відео з інформацією про кількість загиблих в роки світових воєн, війни в Афганістані, революції Гідності та війни на Сході.

IMG_1829

IMG_1848

Запала глибока тиша як пам’ять, як вдячність всім загиблим. У темній тиші в одиночному світлі прожектора студентка Ірина Раєвська виконала пісню «Журавлі». На екрані над просценіумом пробігало захмарене небо. Всередині номеру до артистки приєднався балет з паперовими журавликами в руках.

IMG_1898

IMG_1907

Номер «Журавлі» змінився «Вальсом Перемоги» підготованим Кафедрою бальної хореографії. Вальс завершився звуком вогневої атаки, вибухів та обстрілу. Хореографи застигли, а над ними екран демонстрував тремтливі зустрічі солдат із рідними, коханими і близькими.

IMG_1929

IMG_1943

Фіналом благодійного концерту стало масове виконання пісні «Моє ім’я Україна» всіма учасниками акції.

IMG_1985

IMG_1991

Запрошені бійці аплодували стоячи. По завершенні пісні один з гостей попросив мікрофон і дякував всім учасникам і всім присутнім за віру, за підтримку і за те, що дарують героям на передовій сенс, силу і волю до боротьби!

IMG_2001

IMG_2009

Схожі публікації