Морфологія жахіття

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Морфологія жахіття

Наприкінці жовтня Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв запросила безстрашних студентів до бібліотеки.
У цей день відбулася перша ivent-подія проекту з популяризації читання «ЧИТАЙ! БУДЬ У ТРЕНДІ!», який передбачає презентацію книг різних жанрів із фонду бібліотеки.

Співробітники бібліотеки Олена Скаченко, Алла Мальшакова, Олена Омельяненко-Набіуліна та Олена Вапельник презентували виставку «Морфологія жахіття», на якій було представлено книги українських та відомих зарубіжних авторів жанру хоррор (детальніше за посиланням – анотований каталог літератури).

Гаслом виставки став вислів відомого письменника, «короля жахів» Стівена Кінга: «Якщо все в облом, здавайся і йди у бібліотеку».

На виставці представлені книги Брема Стокера «В гостях у Дракули», фантастичний роман барона Олшеврі з сімейної хроніки графів Дракула-карді «Вампіри», Едварда По, Вашінгтона Ірвінга, Оскарда Уайльда, Редьярда Кіплінга, Роберта Стівенсона, Пауло Коєльо Дені Брауна, Стівена Кінга, Миколи Гоголя, Михайла Булгакова, Дарії Корній, Леся Буді-Янського. Це лише деякі з художніх творів на тему потойбічного світу, що зберігаються у фонді бібліотеки КНУКіМ.

Хоррор – це художній жанр, першочергове завдання якого максимально налякати аудиторію, створивши атмосферу жаху, іншими словами – «полоскотати нерви» читачеві. Чомусь більшість авторів відносяться до цього жанру скептично, вважаючи, що зображати вампірів, чаклунів, відьом, страховиськ – це «несерйозна література». А насправді жахи – це значно тонше й складніше. Адже людство стикається з аномальними явищами досить давно, а інтерес до привидів, чаклунів, вампірів та іншої «нечисті» взагалі не згасає!

Хотілося відзначити дизайнерське оформлення не лише книжкової виставки, але й холу бібліотеки. Були виокремлено фотозони та тематичні локації, на фоні яких із задоволенням фотографувалися і студенти, і викладачі та гості університету. Відвідувачі виставки були у захваті від креативності бібліотекарів, творчого підходу неординарних дизайнерських рішень.

Доцент кафедри графічного дизайну Аксана Чуєва допомогла оформити фотолокацію «Політ чаклунки до бібліотеки»

Оригінально була представлена виставка однієї книги – «Воно» Стівена Кінга. «Воно» було всюди: на стіні, на полицях абонементу та у читальній залі, біля світильника Джека та у черзі на ксерокс.

Виставка не залишила байдужими наших читачів – дивіться самі –

Ширяючий у повітрі привид привернув увагу читачів, змушуючи підійти… Побродити по виставці… Доторкнутися до експонатів… Подивитися книги… Зрештою, щось вибрати.

Схожі публікації