Музи творчості й натхнення

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Музи творчості й натхнення

Художник – людина, яка пише те, що можна продати.
А хороший художник – людина, яка продає те, що пише.
Пабло Пікассо

Згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. З нагоди свята працівники наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв підготували книжкову виставку «Зустріч з прекрасним», на якій представлені матеріали про життя і творчість видатних художників України та світу, видання, у яких зібрані найкращі живописні твори народного декоративно-прикладного та образотворчого мистецтв.

Художники – це надзвичайні люди, яких Бог обдарував особливим талантом – творити красу і добро, які рятують наш світ. За допомогою своїх робіт вони передають внутрішні переживання, неповторність і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї. Твори художників стверджують вічні загальнолюдські цінності, даруючи людям радість спілкування з прекрасним.

Пропонуємо дізнатися трохи більше про талановиту українську художницю Катерину Білокур, роботи якої відомі не лише українцям, а й закордонним поціновувачам мистецтва. Майстриня «наївного мистецтва» стала першою жінкою, про шедеври якої дізнався весь світ. Її картинами захоплювалися, але жодна робота Білокур не залишила байдужою. Історія українського живопису дуже багата. Безліч художників України в своїй творчості досягли світового визнання. Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика є частиною національної культури, джерелом духовного розвитку. На виставці також представлені документи про життєвий і творчий шлях видатних художників М. Пимоненка, В. Зарецького, Т. Яблонської та ін.

Ми можемо побувати в різних століттях, відвідати нові країни, побачити безліч людей, зображених на картинах за допомогою фактів про творчий шлях художників Леонардо да Вінчі, Ре́мбрандта Ха́рменс ван Рейна, Карла Брюллова та ін.

День художника України можуть по праву відзначати люди, чиї твори стали невід’ємною частиною світового фонду живопису. Потенціал сучасних  художників також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном – у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.

На книжковій виставці представлено документи  з фонду наукової бібліотеки КНУКіМ. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронним каталогом бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Виставка експонується за адресою: вул. Коновальця, 36, Наукова бібліотека, читальна зала.

Термін експонування: 13 – 28 жовтня 2019 р.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації