Наукова бібліотека КНУКіМ і першокурсники: перше знайомство!

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Наукова бібліотека КНУКіМ і першокурсники: перше знайомство!

У вересні до наукової бібліотеки КНУКіМ завітали студенти першого курсу, факультету інформаційної політики і кібербезпеки, групи ІБАС-48 (куратор Федчак Тетяна Геннадіївна). З вітальним словом до першокурсників звернувся директор наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент Юрій Іванович Горбань і побажав молоді творчих та наукових досягнень, яскравих студентських років і не забувати, що книга є ключем до знань. У затишних  стінах бібліотеки на кожного чекають працівники – професіонали своєї справи, які завжди допоможуть.

Студенти мали нагоду більш детально ознайомитися з особливостями роботи не лише теоретично, але й відвідали всі відділи книгозбірні.

Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Вероніка Віталіївна Степко звернула увагу першокурсників, чому самостійна робота студента починається саме з цього відділу, як бібліографи можуть допомогти в навчанні, а надалі і в їхній науковій роботі. Першокурсники ознайомилися з основними напрямами роботи відділу, складом довідково-бібліографічного фонду, правилами користування електронним каталогом. Студенти дізналися як самостійно знайти потрібні джерела інформації (книги, періодичні видання, наукові статті тощо), завантажити на електронний пристрій потрібний документ з електронної бібліотеки. Вероніка Віталіївна познайомила з можливостями дистанційного обслуговування користувачів за допомогою сервісу «Віртуальна довідка» та запросила до співпраці.

Завідуючий відділу інформаційних технологій В’ячеслав Вікторович Лук’яненко зазначив, що провідним напрямом модернізації бібліотеки є її інформатизація: впровадження і розвиток сучасних інформаційних технологій, формування і використання електронних ресурсів. Це призводить до змін функціональних обов’язків працівників, тому перед бібліотекарями постає необхідність освоєння нових знань і вмінь. В’ячеслав Вікторович також ознайомив студентів з автоматизованою бібліотечною системою «УФД-бібліотека» та принципами роботи електронного каталогу.

Про процес бібліотечного обслуговування, що є досить складним та насиченим безліччю спеціальних операцій та процедур розповіла завідуючий відділом обслуговування користувачів Світлана Євгенівна Толочко. Висловила велику надію, що після сьогоднішньої зустрічі студенти почуватимуться в стінах бібліотеки впевнено та зможуть відшукати саме ту інформацію, яка цікавить.

В науково-методичному відділі завідуючий Світлана Геннадіївна Винокурова розповіла про основні функції відділу: вдосконалення форм і методів бібліотечної роботи, виявлення й впровадження сучасних бібліотечних технологій, наукову й видавничу діяльність бібліотеки; про проекти «Скарби нації» та «12+ книг року», які розвиває й координує завідуючий методичного сектору Олена Олексіївна Скаченко.

Захоплюючу екскурсію книгосховищем провів звідуючий відділом книгозберігання Ярослав Анатолійович Якубенко, ознайомив з підфондами різних документів та книжковими інсталяціями. Завідувач сектору рідкісних та цінних документів Валентина Миколаївна Шостак продемонструвала деякі унікальні джерела з історії, культури, мистецтва, в яких збереглися екслібриси, автографи видатних авторів.

Завідуючий відділом комплектування та наукового опрацювання документів Алла Анатоліївна Чернявська зазначила, що фонд – основа функціонування бібліотеки, джерело задоволення інформаційних потреб користувачів. Головним напрямом роботи відділу є науково обґрунтоване формування фондів: повноцінне комплектування документами на традиційних та електронних носіях, що виходять на теренах України і країн зарубіжжя (україніка), та їх облік.

Схожі публікації