19–21 травня 2015 р. співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ відвідали семінар «Науково-бібліографічна діяльність бібліотек: сучасний стан і тенденції розвитку», який організувала Національна парламентська бібліотека України. Мета семінару – сприяти підвищенню кваліфікації бібліографів, задіяних у процесах підготовки бібліографічних покажчиків.
В семінарі брали участь співробітники науково-бібліографічного відділу НПБ України, обласних універсальних бібліотек України та біблотек м. Києва. Семінар проходив у формі лекційних занять, методичних консультацій, що супроводжувалися переглядом слайдів та відеопрезентацій.
На семінарі обговорювалися такі основні теми:
- бібліографічний опис електронних ресурсів;
- застосування Державних стандартів щодо бібліографічного опису;
- розвиток метабібліографії в Україні;
- новий етап розвитку рекомендаційної бібліографії;
- краєзнавчі бази даних;
- підготовка Календарів знаменних дат;
- бібліографічна інформація на сайтах бібліотек;
- видавничо-бібліографічна діяльність ОУНБ;
- типові помилки при підготовці бібліографічних посібників.
Представники бібліотек України ділилися досвідом роботи в області видавничо-бібліографічної діяльності та презентували свою бібліографічну продукцію.
Особливо хочеться відмітити виступи О. М. Устіннікової (Книжкова палата України) «Державні стандарти та їх використання при підготовці бібліографічних посібників» та В. О. Кононенко (НПБ України) «Біобібліографічні, персональні посібники», які перейшли в дискусію з обговорення актуальних для бібліографів тем.
Експонувалися книжкові виставки: «Бібліографічна Україна». «Кращі бібліографічні посібники за версією УБА», «Календарі знаменних дат».
Всі доповіді викликали жвавий інтерес, і гості рекомендували регулярно проводити подібні семінари. Адже кожен фахівець повинен працювати над підвищенням свого професійного рівня, розширювати свої професійні компетенції, беручи участь в таких семінарах, курсах з підвищення кваліфікації, конференціях тощо.
Важливість бібліографічної інформації полягає в тому, що вона є дороговказом, допоміжними знаками на шляху навчання та наукової праці. Згадаймо слова Валерія Павловича Леонова: «Кожне дослідження починається з бібліографії, а закінчується ще більшою бібліографією».
Вероніка Степко, зав. інформаційно-бібліографічного відділу
Світлини Олени Омельяненко-Набіуліної