Нев’януча «Енеїда»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Нев’януча «Енеїда»

Пройдуть віки, настане вічне літо,
І так, як ми, як з нами це було,
Над книжкою твоєї «Енеїди»
Нащадок схилить радісне чоло.

Володимир Сосюра.

2018-ий – ювілейний рік для такого знакового твору української літератури, як «Енеїда» Івана Котляревського (1769-1838). 220 років назад було опубліковано перші три частини поеми. Ця подія є народженням нової української літератури. Ще до офіційної публікації «Енеїда» була надзвичайно популярною серед народу, швидко поширювалася у рукописах.

«Енеїда» – символ української нації. Твір з’явився на світ тоді, коли царат поставив під загрозу майбутнє української мови, культури, народу. І ось Іван Котляревський вибухає поемою, яка показує велич народу, «забутого» Європою.

Історичною заслугою І. П. Котляревського, як автора «Енеїди» було те, що він перший в українській літературі сміливо і впевнено пішов шляхом народності й національної самобутності. Своєю поемою він відкрив новий етап в її розвитку, виступив зачинателем художньої літератури на широкій народній основі.

«Енеїда» була першим твором нової української літератури, а Іван Котляревський її основоположником.

Образ народу, талановито, широко, яскраво змальований І. П. Котляревським, став фактом великого суспільного й художнього значення. Перед усім світом своєю «Енеїдою» поет засвідчив велич українського народу, його непоборність.

«Енеїда» І. П. Котляревського ввійшла дорогоцінним вкладом у літературну спадщину українського народу. Найвиразніша риса цього твору – нев’януча актуальність.
У фонді Наукової бібліотеки КНУКіМ зберігаються раритетні та цікаві видання цього визначного твору :
– Перше повне видання «Енеїди» (факсимільне) за 1842 рік, яке було підготовлене до друку самим автором.

Збірник творів І. Котляревського надрукований в місті Києві у 1874 році.

Якщо ви почнете читати «Енеїду», то вже не кинете її, ви дістане неймовірну насолоду від української мови, збагнете її велич, красу.

Шановні користувачі, запрошуємо Вас перечитати цю чудову поему і поринути у світ, наповнений іскрометним гумором, переливом національних барв, незрівняними жартівливо-сатиричними сценами українського життя з героями — сміливими, дотепними, життєрадісними, які над усе ставили славу і військову доблесть….та отримайте нові враження від старих творів.

Схожі публікації