Осіння зустріч бібліографів України

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Осіння зустріч бібліографів України

22–23 жовтня 2019 р. у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого відбувся науковий семінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика». У семінарі взяли участь представники майже з усієї України (101 учасник), серед них співробітники наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв – завідувач відділу наукової організації документних ресурсів Чернявська Алла Анатоліївна, головний бібліограф Стригун Інга Миколаївна та завідувач редакційно-видавничого сектору Мальшакова Алла Василівна.

Учасників семінару привітали заступник генерального директора з наукової роботи Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Розколупа Наталія Іванівна та завідувач науково-бібліографічного відділу Кононенко Валентина Олексіївна.

Представники обласних наукових бібліотек презентували свою видавничу продукцію – бібліографічні, біобібліографічні, краєзнавчі, тематичні покажчики, календарі знаменних і пам’ятних дат тощо. Співробітники наукової бібліотеки КНУКіМ представили аудиторії семінару наукові та фахові журнали університету, серед яких:

Серед питань, що були розглянуті та опрацьовані учасниками семінару, особливу увагу приділено інформаційному обслуговуванню користувачів, видавничо-бібліографічній діяльності бібліотек, популяризації бібліографії та складностям бібліографічного опису, питанням діалогу бібліографа і користувача тощо.

Розглядалися питання, пов’язані з роллю і можливостями науково-допоміжних ретроспективних бібліографічних покажчиків та перспективами видавничої діяльності бібліотек.

В атмосфері загальної зацікавленості та дружньої співпраці відбувся обмін думок щодо досвіду роботи бібліотек: Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг» як іміджевий проект популяризації біобібліографії Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, робота онлайн сервісу Полтавської ОУНБ імені І. П. Котляревського, результати та перспективи видавничої діяльності Миколаївської ОУНБ та Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка та ін.

Також розглядалося питання щодо місця й можливостей сучасної бібліотеки у соціальних мережах, корисно було дізнатися про нові сервісні платформи для створення презентацій.

Слід зазначити, що на сьогодні такі наукові семінари сприяють подальшій співпраці бібліотек України, професійному розвитку та саморозвитку бібліотекарів, поглибленню професіональної якості роботи бібліографів, формуванню перспективи роботи бібліотек України у розв’язанні соціально-значущих питань сучасності.

Схожі публікації