Покажемо світу різнобарвну Україну

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Покажемо світу різнобарвну Україну

Цьогоріч у рамках викладання дисципліни «Український етнічний туризм» вдається значно розширити діапазон практичної складової ознайомлення з етнотуристичними ресурсами самобутності українців та використати, при цьому, інноваційні форми проведення аудиторних занять зі студентами. Cприяє цьому тісна співпраця Кафедри міжнародного туризму з Науковою бібліотекою КНУКіМ.

Днями розробник курсу, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри Алла Михайлівна Гаврилюк спільно із завідувачем сектору методичної роботи Наукової бібліотеки Оленою Олексіївною Скаченко провели бінарну лекцію на тему «Народні промисли в Україні та унікальні осередки їх поширення і популяризації».

IMG_5828-2

IMG_5875

Цільовою аудиторією лекторів були студенти 2 курсу напряму підготовки «Туризм» Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ. Заняття було побудовано на використанні ресурсу інноваційно-освітнього проекту «Скарби нації», що реалізується у бібліотеці університету.

У рамках лекції відбулася презентація єдиного українського елементу «Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство XIX–XXI ст.», включеного до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО та елементів, що є рекомендованими Україною до включення – косівської й опішнянської кераміки та кролевецьких тканих рушників.

IMG_5843

IMG_5845-2

Лекція_Скарби_нації 011

За влучним висловом українського поета, журналіста, громадського діяча Миколи Гриценка: «Нація, яка сама себе поважає, має дбати про збереження власної ідентичності. Що для цього потрібно? Перш за все – мати прояви такої ідентичності. А по-друге, не марнувати її, а всіляко підтримувати. Отож, хочемо, щоб було на мапі світу унікальне дерево під назвою «Україна» – маємо плекати його, як справжні господарі: поливати, захищати від усілякої негоди та шкідників. Корінням цього дерева є, без перебільшення, ті непересічні, перевірені віками цінності, що передаються з покоління в покоління, серед них – унікальні народні промисли. Зокрема, петриківський розпис, опішнянські вироби, полтавська вишивка, гуцульські ремесла й багато іншого. Саме там закладено потужну силу національної символіки, своєрідний «захисний код» української нації». Ці слова Миколи Гриценка стали лейтмотивом заняття і були використані як змістовна форма для наповнення лекційного матеріалу.

IMG_5851-2

Від Алли Михайлівни Гаврилюк КНУКіМівці почули про суть, особливості й класифікаційні ознаки народних промислів в Україні, з’ясували основні причини, які вплинули на їх активне поширення в минулому та виявили основні тенденції, що визначають сучасний стан збереження та передачі досвіду виробництва унікальних витворів мистецтв майстрами-аматорами.

Згодом Олена Олексіївна Скаченко презентувала студентам Кафедри міжнародного туризму вироби косівської й опішнянської кераміки та розповіла про унікальний світ петриківського розпису.

IMG_5894-2

У другій частині лекції Алла Михайлівна ознайомила присутніх із технологією виробництва кролевецьких тканих рушників та продемонструвала сакральну семантику таких виробів на прикладі родинного рушника, виготовленого її прабабусею на початку ХХ століття в
с. Буйвалове Кролевецького району Сумської області.

Лекція_Скарби_нації 055

Лекція_Скарби_нації 059

Найголовніша складова лекції була присвячена формуванню у студентів знань про туристичні регіони поширення представлених народних промислів та можливостей їх відвідування туристами під час проведення сучасних подієвих заходів, якими є фестивалі, ярмарки, етнографічні експедиції.

Надалі, Кафедра міжнародного туризму та Наукова бібліотека КНУКіМ продовжуватиме впровадження інноваційних методик викладання навчальних дисциплін та сприятиме національно-патріотичному вихованню молоді засобами туризму.

 

Схожі публікації