Практичні заняття з підвищення інформаційної культури студентів

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Практичні заняття з підвищення інформаційної культури студентів

14–15 березня 2018 р. на базі інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки КНУКіМ в рамках вивчення дисципліни «Інформаційно-пошукові системи» були проведені практичні заняття «Пошук інформації в каталогах бібліотеки» для студентів I курсу груп ІБАС-37 та ІБАС-47 кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук факультету культурології (викладач – доцент Вадим Іванович Дніпренко).

Про організацію та ведення системи каталогів бібліотеки розповіла завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Вероніка Віталіївна Степко, яка пояснила, чому саме бібліографи забезпечують студентам та викладачам доступ до документних ресурсів бібліотеки вищого освітнього закладу, а також до інформації, закладеної в світових інформаційних ресурсах. Звернула увагу на складності в пошуку інформації, за умов невпинного швидкого збільшення загального її обсягу та постійного оновлення технологій доступу, видів інформаційних продуктів і послуг.

Студенти на практиці ознайомились з алфавітними каталогами (книг, нотних видань, дисертацій та авторефератів дисертацій) і систематичним каталогом. Першокурсників зацікавила розповідь про конверсію традиційних карткових каталогів в електронну форму та особливості пошуку в електронному каталозі за допомогою різних точок доступу (автор, назва, рубрикатори: предметний, географічний, персоналій).

Студенти виконали практичні завдання з пошуку літератури за темами, запропонованими викладачем, використовуючи для цього алфавітно-предметний покажчик до систематичного каталогу та предметний рубрикатор електронного каталогу.

Отримані вміння та навички працювати з різними джерелами інформації (традиційними та електронними) допоможуть майбутнім фахівцям самостійно розшукувати необхідні навчальні та методичні матеріали, орієнтуватися в інформаційних потоках.

Схожі публікації