Практикум як підґрунтя професійного успіху

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Практикум як підґрунтя професійного успіху

Сучасні процеси трансформації культурних пріоритетів в Україні супроводжуються пробудженням національної самосвідомості та духовного відродження. Наша країна прагне зберегти свою культурну спадщину, нацiональнi традицiї, посісти належне мiсце в сучасному європейському культурному просторі.

Днями в читальній залі Наукової бібліотеки КНУКіМ, у межах навчальної дисципліни «Вступ до фаху», відбулося практичне заняття для першокурсників Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства.

SAM_8218

У вступному слові кандидат педагогічних наук, доцент Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства Ю. М. Ключко зазначила, що тісна співпраця Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства та Наукової бібліотеки КНУКіМ уже стала традиційною. Співробітники відділів бібліотеки регулярно проводять Дні інформації і Дні кафедри для науково-педагогічного активу та студентства.

Юлія Миколаївна акцентувала на важливості використання інформаційних ресурсів бібліотеки в навчальному процесі та зазначила, що науково-методичні матеріали, підготовлені співробітниками бібліотеки, активно затребувані студентами у процесі підготовки до занять з навчальних дисциплін «Охорона і використання пам’яток історії та культури», «Пам’яткознавство», «Законодавство у сфері музейної та пам’яткоохоронної діяльності».

SAM_8268

Далі розмову зі студентами продовжила завідувач сектору методичної роботи Наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Скаченко, яка презентувала інноваційно-освітній проект «Скарби нації».

Олена Олексіївна повідомила, що реалізуючи даний проект Наукова бібліотека КНУКіМ ставить за мету популяризацію об’єктів нематеріальної культурної спадщини України, що є унікальними зразками національної культури нашої держави.

SAM_8264

За допомогою мультимедійної презентації О. Скаченко розповіла студентам про завдання і напрямки виконання проекту, підкресливши, що у процесі реалізації проекту «Скарби нації» передбачено формування інформаційних ресурсів про елементи нематеріальної культурної спадщини України.

У даний час співробітники бібліотеки виконують роботу зі створення інформаційно-бібліографічних ресурсів про українські елементи нематеріальної культурної спадщини: «Петриківський розпис» (включає бібліографічний опис 177 інформаційних джерел) та «Косівська мальована кераміка» (198 джерел). Ці ресурси будуть доступні на сайті Наукової бібліотеки КНУКіМ і стануть вагомим інформаційним джерелом про нематеріальну культурну спадщину України для наукової спільноти нашої держави.

SAM_8232

Під час заняття в Науковій бібліотеці КНУКіМ було продемонстровано експонати Галереї мистецтв, яка надає можливість студентам університету ознайомитися з виробами Косівських майстрів мальованої кераміки: Марії Гринюк, Іванни Ділети-Козак, Валентини Джуранюк, Михайла Сусака, Уляни Шкром’юк.

SAM_8207

Підбиваючи підсумки практичного заняття Юлії Миколаївни Ключко зазначила, що освітній проект «Скарби нації», який реалізується в бібліотеці КНУКіМ, є надзвичайно актуальним.

Даний проект має важливе значення як для підвищення рівня обізнаності про культурну спадщину України для широкого загалу, так і для підвищення рівня фахової підготовки студентів спеціальності «Музейна справа і охорона пам’яток історії та культури», сприяє вихованню патріотизму, зацікавленості у вивченні та збереженні української культурної спадщини, підвищенні культурної самоосвіти молоді.

SAM_8304

Безперечно, інноваційний проект «Скарби нації» потрібно розвивати, продовжувати втілювати у нових формах. Адже сформований інформаційний ресурс про елементи нематеріальної культурної спадщини України стане своєрідною інформаційною та джерельною базою дослідження української культурної спадщини, платформою для обговорення та вивчення даної тематики серед наукової спільноти та студентства.

Розповсюдження знань про історію і культуру нашого народу допоможе побудувати сучасну державу відповідно до високих європейських стандартів.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації