17 жовтня 2019 року Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні провели тренінг для членів УБА на тему: «Як планувати культурно-освітню діяльність бібліотеки без календаря визначних дат?». В роботі тренінгу взяли участь працівники наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв Шапчиць Ольга Іванівна та Абрамова Тетяна Анатоліївна. На тренінгу було розглянуто такі питання:
- Пошук вектору культурно-освітньої роботи.
- Як зробити так, щоб план складався з ініціатив користувачів.
- Відбір та перевірка заходів, коректна відмова ініціативному користувачу.
- Що має робити бібліотека як співорганізатор заходів.
- Як дізнаватись що саме цікавить і турбує користувачів
Тренер: Анастасія Ярошик, керівник напряму культурно-освітньої роботи Бібліотеки КПІ. Тренінг відбувся у форматі діалогу. Кожен учасник заходу розповів про планування культурно-освітньої роботи у своїй бібліотеці.
А. Ярошик ґрунтовно проаналізувала принцип 80/20. Пpинцип 80/20 є oдним з нaйбiльшиx пpинципiв виcoкoeфeктивниx людeй i opгaнiзaцiй 80% вcix нaшиx peзультaтiв у роботі тa в життi випливaють iз 20% нaшиx зуcиль. Як дocягти уcпixу тa втpимaти йoгo? Чoму cпiвpoбiтництвo кpaщe зa кoнкуpeнцiю? Як oтpимувaти бiльшe, дoклaдaючи мeншe зуcиль? (20 – ініціатива бібліотекаря, 80 – користувача; 20 – популяризація фонду і презентація книг, 80 – інші соціально важливі дискурси; 20 – одноразові заходи 80 – інші важливі довготривалі освітні проекти; 80 – відвідування заходів у своїй бібліотеці, 20 – у інших місцях).
Отримана інформація сприятиме пошуку нових підходів до вдосконалення культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв.
Всі учасники семінару отримали сертифікати.