Про книжковий ринок від Костянтина Родика

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Про книжковий ринок від Костянтина Родика

Під час тижня «Бібліотечний mainstream» відбулася зустріч студентства і науково-педагогічного колективу вишу із президентом Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» Костянтином Родиком.

«Сьогодні ми маємо честь поспілкуватися з видатним українським літературним критиком та журналістом, автором багатьох видань, керівником відділу політичної аналітики і прогностичного апарату Кабінету Міністрів України, радником Міністра України у справах преси та інформації в 1996 році – Костянтином Родиком. Дорогі студенти, будьте активними та не соромтесь ставити запитання, адже ця людина знає все про формування книжкового ринку України та світу», – представив гостя директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидат культурології, доцент Юрій Горбань.

Популярний критик розпочав із життєвої розповіді про своє студентське життя, на прикладі якого хотів донести молоді, що всі мрії мають властивість здійснюватись.

Журналіст розказав цікаві факти про свою роботу заступника головного редактора журналу «Книжник».

«Щоб періодичне видання розвивалось та слідувало сучасним тенденціям публіцистики, варто віддаватись своїй справі сповна і не боятись говорити правду»,– акцентував спікер.

Цікаво студентам було почути про те, як в 90-ті роки письменники видавали твори закордонних авторів за свої, перевидаючи їх в Україні. І що тільки в 1995 році на теренах нашої країни почав формуватися повноцінний книжковий ринок, на якому попит керував пропозицією (а не навпаки, як було до того часу).

Костянтин Родик повідомив про основні напрямки діяльності Українського інституту книги:

 1. Підтримка книговидання та перекладацької школи.
 2. Пропагування української літератури на міжнародному рівні через виставки, поетичні фестивалі та інші мистецькі заходи.
 3. Активізація роботи бібліотек, перетворення їх на активні культурні центри.

Відповідаючи на питання Валентини Медведєвої, кандидата педагогічних наук, професора про нещодавно створений Інституту української книги, висловив сподівання на ефективність його діяльності попри всі перепони розвитку та розповів про аналогічні інституції у країнах Європи.

За цікаву та інформативну зустріч заступник декана Факультету культурології, кандидат історичних наук, доцент Олена Каракоз висловила поважному гостю подяку: «Усі ми знаємо, що книжка дуже важлива в нашому житті, тому що має великий вплив на розвиток інтелектуальної діяльності та формування світогляду суспільства. Вам від студентів та викладачів Університету культури щира подяка і побажання натхнення й успіхів у вашій просвітницькій діяльності».

Наприкінці зустрічі молодь звернулась із проханням до Костянтина Родика порадити сучасних українських авторів, твори яких неодмінно варто прочитати.

Президент Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» назвав власний ТОП-10 письменників:

 1. Юрій Андрухович
 2. Оксана Забужко
 3. Юрій Винничук
 4. Валерій Шевчук
 5. Сергій Жадан
 6. Марія Матіос
 7. Марина Дяченко
 8. Сергій Дяченко
 9. Андрій Курков
 10. Ірен Роздобудько

Схожі публікації