Про літературні проекти від Зірки Мензатюк і Наталки Фіцич

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Про літературні проекти від Зірки Мензатюк і Наталки Фіцич

У читальній залі Наукової бібліотеки КНУКіМ відбулась творча зустріч студентської молоді Університету культури з українською дитячою письменницею, журналісткою Зіркою Мензатюк – членом Національної спілки письменників України, автором понад 18-ти книжок для дітей, лауреатом Міжнародного літературного конкурсу у США (2002 р.), лауреатом літературної премії імені Наталі Забіли (2005 р.), володарем титулу «Книжка року 2006» у номінації «Дитяче свято» та її донькою – відомою українською тележурналісткою Наталкою Фіцич, лауреатом ХV Міжнародного телефестивалю в Барі (Чорногорія).

Ініціювали проведення заходу – Факультет соціокультурної діяльності та Наукова бібліотека КНУКіМ.

Розпочав зустріч, звернувшись із вітальним словом до присутніх, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційних технологій Юрій Горбань: «Майбутнє України залежить від читання. Книги змінюють людей. Якщо ми будемо більше читати, зберігати звичаї і традиції нашого народу, їх таїнства, істину, бездоганну святість, то часу тримати зброю в руках не залишиться».

Продовжуючи тему читання, Зірка Мензатюк розповіла про створення дитячих видань і презентувала свою нову книжку «Дике літо в Криму». Це гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, дружбу київської школярки з татарськими ровесниками. Зірка Захаріївна підкреслила, що її книга для дітей і про дітей; про Крим, який вони (діти) втратили. Видання вчить толерантності, адже кримські татари – це наші співвітчизники, що мають барвисту, своєрідну культуру та особливе сприйняття природи.

Неповторною окрасою творчої зустрічі були українські пісні у виконанні студентів Факультету музичного мистецтва.

Далі до спілкування з молоддю долучилась Наталка Фіцич – авторка відомих телевізійних проектів документального циклу: «Відкрита зона», в якому цікаво і гостро порушувала соціальні питання сьогодення; «Про Образ», присвяченому історіям видатних діячів культури; «Майстер-клас», де презентувала народні ремесла та самобутніх майстрів.

Пані Наталя розповіла про свою літературну і дослідницьку працю – книгу «Культ предків. Нетуристичні звичаї України», яку вона написала як живу документальну історію зустрічей із понад шістдесятьма майстрами з усієї України. В основу видання покладений телевізійний проект, що тривав протягом року і в якому брав участь етнограф, науковець, особистість – Олексій Доля. Результатом творчого дослідження став зібраний цікавий аутентичний матеріал щодо традицій, звичаїв, які потрібно зберігати, як живі скарби української культури. Також Наталка Фіцич продемонструвала відеоматеріал про «клечання» – прадавнього звичаю передсвята, і акцентувала, що будь-який відтворений звичай збирає разом людей, згуртовує у громаду, дає змогу насичуватись досвідом поколінь, аби долучити до цих народних джерел молодь.

Зі словами вдячності до гостей та присутніх звернулась заступник декана Факультету соціокультурної діяльності, кандидат історичних наук, професор Кафедри інформаційних технологій КНУКіМ Олена Каракоз: «В умовах національного державотворення та культурної розбудови нашої держави ваша творчість має надзвичайне значення. Від імені викладачів та студентів кафедри хочу подякувати за неймовірну зустріч та побажати успіхів у втіленні нових задумів».

Творча зустріч із Зіркою Мензатюк та Наталкою Фіцич була відвертою, цікавою і змістовною. А наприкінці заходу авторки поповнили бібліотечну скарбницю власними унікальними виданнями.

Схожі публікації