Про педагога з любов’ю

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Про педагога з любов’ю

У Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв відбулася презентація біобібліографічного покажчика про науковий та творчий шлях заслуженої артистки України, доцента, відомого українського етноорганолога Раїси Дмитрівни Гусак.

IMG_4783

«Раїса Дмитрівна займається дослідженням традиційної музичної інструментальної культури України, колекціонує народні музичні інструменти. За час роботи в Київському національному університеті культури і мистецтв Раїса Дмитрівна підготувала 10 лауреатів різноманітних конкурсів, семеро її випускників мають почесні звання…» – такими слова відкрив презентацію директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидат культурології Юрій Іванович Горбань.

Детальніше про видання розповіла укладач покажчика, завідувач сектору методичної роботи бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв – Олена Олексіївна Скаченко.

IMG_4751

Видання презентується у рамках інформаційного проекту «Сходинки до успіху», метою якого є збереження наукової і творчої спадщини факультетів і кафедр КНУКіМ загалом та висвітлення ролі викладачів університету у становленні української науки, культури і мистецтва зокрема.

Девіз КНУКіМ – «Університет успішних людей», тому логічним є прагнення бібліотеки взяти участь у створенні позитивного іміджу університету і популяризації діяльності викладачів, які досягли успіху і своєю педагогічною працею і власним прикладом допомагають втілювати творчі задуми студентам.

IMG_4851

Представлення покажчика про науковий доробок Раїси Дмитрівни Гусак Олена Скаченко почала з цитати, що якнайкраще характеризує Раїсу Дмитрівну як науковця і педагога:

Життя це бій, постійний і важкий,
В житті нічого легко не дається,
Але, коли жагою б’ється серце,
Воно обов’язково вигра бій…

Раїса Дмитрівна присвятила педагогічній діяльності в університеті 40 років свого життя. За цей час вона стала провідним педагогом, визнаним в Україні і світі етноорганологом. До думки Раїси Дмитрівни прислухаються, на її праці посилаються в наукових роботах. Видання, яке ми сьогодні презентуємо, – це творчий портрет Раїси Дмитрівни, що розкриває її педагогічну, мистецьку і наукову діяльність».

IMG_4738

Видання складається з шести частин.

Перша – вміщує статті про Раїсу Дмитрівну, написані колегами та студентами; друга і третя частини покажчика розповідають про наукову діяльність Раїси Дмитрівни – містять перелік доповідей на міжнародних і всеукраїнських конференціях та список опублікованих статей у фахових виданнях України й світу; четверта частина висвітлює художньо-творчу діяльність Раїси Дмитрівни – участь у фестивалях, концертах, телепрограмах, а також інформує про студентів, випускників Раїси Дмитрівни, які досягли успіху; п’ята частина інформує про художні колективи, які діяли в різний період у нашому навчальному закладі під керівництвом Раїси Дмитрівни (наприклад, ансамбль народних інструментів «Ентузіаст», ансамбль сопілкарів, інструментальний ансамбль «Троїсті музики» і фольклористичний інструментальний ансамбль «Весільні музики»). Всі розділи покажчика ілюстровані фотографіями.

IMG_4761

Олена Олексіївна подякувала за допомогу у редагуванні покажчика колегам: І. Л. Маловській та О. Ф. Омельяненко-Набіуліній, за допомогу у виданні – директору бібліотеки Ю. І. Горбаню, а також керівництву Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Н. Л. Регеші та
О. М. Скопцовій.

Своє враження про біобібліографічний покажчик висловила колега Раїси Дмитрівни, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник ІМФЕ ім. М. Рильського Ольга Анатоліївна Поріцька.

IMG_4770

«Раїса Дмитрівна – непересічна особистість, помітна постать педагогічного складу університету. Незважаючи на тендітність статури – це дуже потужний мотор, з категорії «вічних двигунів».

Також Ольга Анатоліївна зазначила, що багато студентів Раїси Дмитрівни є лауреатами міжнародних і всеукраїнських конкурсів, а сама педагог у приватній колекції має більше 1000 зразків музичних інструментів, які використовує у підготовці митців високого рівня.

IMG_4740

Обговорення видання продовжила доктор психологічних наук, професор, декан Факультету культурології КНУКіМ – Людмила Євгеніївна Просандєєва: «Шановні колеги, стало доброю традицією проводити такі зустрічі-презентації з нагоди виходу книжок наших шанованих колег. Я знаю Раїсу Дмитрівну дуже давно, і хочу сказати, що це людина, яка не втрачає оптимізму, енергії. У свої 70 років вона запевняє «життя тільки починається», і це щиро захоплює».

IMG_4789

Людмила Євгеніївна звернула увагу на те, як тепло відгукуються про Раїсу Дмитрівну студенти, відзначила її відмінне почуття гумору, шанобливе ставлення до кожного вихованця, уважність та чуйність у співпраці. Професор подякувала за блискучий педагогічний досвід і побажала міцного здоров’я, творчого натхнення та ентузіазму.

IMG_4757

Наступною виступила доктор філологічних наук, професор КНУКіМ Антоніна Іванівна Гурбанська:

«Шановна Раїсо Дмитрівно, дорогі колеги, студенти і працівники бібліотеки! Я щиро рада цьому примірникові бібліографічного покажчика.

Юрій Яновський сказав: «Люблю я таких людей, завзятих і проклятих,

щоб душа в них була не з лопуцька, щоб дивилися на життя з високої конструкції. До душі мені такі люди. Вони мене на світі держать…».

Раїсо Дмитрівно, ви одна з таких!»

IMG_4792

Із найщирішими словами до Раїси Дмитрівни звернулась кандидат історичних наук, доцент КНУКіМ, етнолог Валентина Володимирівна Сінельнікова:

«Ми живемо разом і разом працюємо. У нас навчається багато студентів і ми зустрічаємось на лекціях. Але ви не знаєте про те, що Раїса Дмитрівна володіє французькою мовою, що її мрією є поїхати до Парижа і поспілкуватися із французами. І це крім того, що вона навчає своїх вихованців інструментознавства та є одним із двох основних викладачів із транскрипції народної музики.

Раїса Дмитрівна не тільки відповідає за наукове життя нашої кафедри і опікується молодими науковцями, курсовими та дипломними роботами, організовує та бере участь у наукових конференціях. Вона є людиною спонтанних та емоційних вчинків. І в одну осінню днину, коли ми були на Голосіївських озерах, а над нами літали на тарзанці, здебільшого чоловіки, Раїса Дмитрівна ризикнула і полетіла…».

IMG_4801

В обговоренні книги взяли участь провідний концертмейстер Кафедри фольклору, народнопісенного та хорового мистецтва Мая Володимирівна Іваненко та кандидат історичних наук, випускниця кафедри Руслана Лоцман.

IMG_4843

IMG_4846

Продовжилась презентація словами подяки від студентів і випускників кафедри та музичними вітаннями. Дякували за професійність, ентузіазм, азарт, за віру у студентів і потужну енергетику, якою Раїса Дмитрівна заряджає кожну справу, до якої береться.

IMG_4829

IMG_4747

Музичні подарунки прозвучали від фольклорного ансамблю «Многая лєта» (художній керівник Ганна Коропніченко); студента 3-го курсу секції фольклору Йосипа Чави; вокального ансамблю AD LIBITUM (художній керівник Олена Скопцова).

IMG_4839

IMG_4805

Читальний зал був переповнений студентами. Презентація біобібліографічного покажчика стала демонстрацією професіоналізму Педагога з великої літери.

IMG_4854

Схожі публікації