Про секрети створення мультфільмів від Ярослави Руденко-Шведової

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Про секрети створення мультфільмів від Ярослави Руденко-Шведової

З нагоди Міжнародного дня анімації в читальній залі Наукової бібліотеки відбулась зустріч студентів ФРіШБ з Ярославою Руденко-Шведовою, режисером, художником-постановником, членом Національної спілки кінематографістів України і журі Канівського міжнародного кінофестивалю.

Співорганізатором заходу є Олена Диба – завідувач лабораторією професійної практичної підготовки ФРіШБ, організатор Канівського міжнародного кінофестивалю і міжнародного кінофестивалю «Львівська пальма».

Одним із завдань такого професійно-практичного спілкування є мотивація студентів подавати свої роботи до різних конкурсних програм і фестивалів.

Розпочалася зустріч анімаційним фільмом «Чарівний горох», режисером якого є пані Ярослава. Задоволення від перегляду в рази збільшилося після коментарів автора про створення фільму, цікаві робочі моменти та співпрацю з акторами й музикантами, які працювали над озвучуванням (це були Богдан Бенюк, Остап Ступка, Наталія Ковальова, а ще соліст групи «Мандри» Фома і музиканти групи «Байди»).

Першу частину заходу «Життя в професії» гостя присвятила деяким моментам з історії діяльності студії «Укранімафільм» компанії «Анімація». Зацікавила присутніх особливостями підготовки мультиплікаторів в минулому й сьогоденні. Розповідаючи про деякі епізоди своєї творчої біографії, п. Ярослава акцентувала увагу студентів на постатях майстрів української мультиплікації. О. Татарський, І. Ковальов, В. Гончаров, О. Вікен, Д. Черкаський, Є. Назаренко, В. Слєпцов – творчий доробок цих митців може стати для любителів анімаційних фільмів програмою переглядів на найближчий час, а для студентів – матеріалом для дослідження.

Друга частина зустрічі – майстер-клас «Секрети створення анімації» – була цікавою для тих, хто збирається працювати над створенням анімаційних фільмів. Учасники отримали конкретні поради про перші кроки початківця, технічні програми, з якими краще працювати мультиплікатору та багато корисної інформації.

На завершення Юрій Горбань, директор Наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук подякував пані Ярославі за змістовну захоплюючу зустріч і подарував зразки видавничої продукції бібліотеки.

Згодом у Науковій бібліотеці КНУКіМ відбудеться нова творча зустріч, тож слідкуйте за анонсами подій на головному сайті вишу.

Схожі публікації