Професійні секрети для студентів-аналітиків

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Професійні секрети для студентів-аналітиків

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась зустріч студентів 1-го курсу Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи спеціалізації «Інформаційна аналітика» (куратор – кандидат культурології Наталія Кобижча) і першокурсників Кафедри соціології (куратор – кандидат соціологічних наук Мирослава Кухта) з комунікаційним менеджером та аналітиком Інституту світової політики (ІСП), учасником шостого засідання Мінського діалогу (1-2 листопада 2016 р., тема: «Майбутнє Східної Європи і Південного Кавказу: на перетині зовнішньої політики, безпеки і бізнесу») Дарією Гайдай. Організатором заходу виступила Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи Факультету культурології за сприяння деканату Факультету культурології, заступника декана Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ, кандидата соціологічних наук, доцента Інни Шевель та директора Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидата культурології, доцента Юрія Горбаня.

Розпочалася зустріч вітальним словом декана Факультету культурології Валерія Кушнарьова та завідувача Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Тетяни Гранчак, які висловили переконання в актуальності професій, пов’язаних з інформаційною діяльністю, та акцентували на важливості співпраці університету з науково-аналітичними організаціями і центрами.

Протягом заходу студенти отримали інформацію про один з найавторитетніших аналітичних центрів України, що входить у рейтинг кращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи (61 місце з 90), – Інститут світової політики. Установа спеціалізується на розробці аналітичних досліджень та здійсненні проектної діяльності для просування європейських стандартів і практик в Україні, а також для зростання підтримки лідерів громадської думки, офіційних осіб ЄС і НАТО європейської та євроатлантичної перспективи України.

Учасники зустрічі також дізнались про те, що на початку 2016 року експерти Інституту світової політики презентували аналітичну записку «Досвід врегулювання конфліктів у світі. Уроки для України» з рекомендаціями щодо врегулювання конфлікту на сході України. В основу рекомендацій був закладений досвід врегулювання конфліктів у 9 країнах світу: Великобританії, Анголі, Ліберії, Хорватії, Боснії, Косово, Молдові, Грузії та Кіпрі.

У рамках звіту були представлені висновки найбільш дискусійних етапів врегулювання конфлікту: миротворчої місії, роззброєння, демобілізації, амністії і проведення виборів на постконфліктних територіях. Висновки матеріалу стали основою зміни позиції української переговорної групи в Мінську – аргументації щодо необхідності миротворчої місії на Донбасі.

Пані Дарія Гайдай у своїй розповіді поінформувала студентів про участь ІСП у міжнародному проекті «Все суспільство заради запобігання конфліктам і миробудівництва» (WOSCAP), спрямованому на розширення можливостей ЄС із реалізації заходів досягнення миру за допомогою послідовних комплексних інноваційних засобів громадянського суспільства. Мета проекту – критична та конструктивна оцінка політики й інструментів ЄС у миротворчій сфері.

Особливу увагу спікер акцентувала на презентації Інститутом разом із партнерами з інших аналітичних центрів у Брюсселі аналітичної записки «Не так все тихо на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та варіанти реінтеграції України» (учасник ІСП – Катерина Зарембо). Цей звіт став продуктом спільних зусиль експертів Інституту світової політики, Vox Ukraine, Фонду «Демократичні Ініціативи» та Донецького інституту інформації.

За словами пані Гайдай, корпоративна взаємодія аналітичних центрів – специфічна риса розвитку вітчизняного аналітичного середовища. Цей напрям діяльності аналітичних центрів України активно розвивається і вже формалізувався у вигляді коаліції громадських організацій та експертів України «Реанімаційний пакет реформ», яка займається розробкою законодавчих актів і супроводом їх прийняття з метою втілення системних реформ в Україні.

Під час зустрічі студенти дізнались про відмінності в організації роботи державних і недержавних аналітичних центрів, зокрема, про недосконалість нормативно-правової бази, що регулює діяльність таких недержавних структур і яскраво проявляється в їх функціонуванні у вигляді неприбуткових громадських організацій, неможливості заробляти за рахунок власної діяльності та про таку перевагу недержавної аналітики, як свобода вибору тематики досліджень.

До того ж гостя підкреслила важливість адвокаційної діяльності аналітичних центрів, акцентувавши на важливості адаптації аналітичних матеріалів під потреби замовників з урахуванням відмінностей між науковим, аналітичним та журналістським текстами і необхідності набуття навичок презентації, отриманих в результаті проведених аналітичних досліджень. Зокрема йшлося про засоби візуалізації інформації і створення інфографіки.

Студенти з неабияким зацікавленням ознайомились із презентованими зразками інформаційної продукції ІСП – прикладами візуалізованих даних, а також долучились до тесту на пострадянськість, який розробив Інститут.

На завершення зустрічі Дарія Гайдай побажала студентам успіхів в опануванні обраної професії і порадила використовувати навіть найменші можливості для розширення власного світогляду й здобуття необхідних в аналітичній діяльності знань з іноземної мови, політології, історії та комунікації.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації