Професійні секрети для студентів-аналітиків

Дата: 23.12.2016 | Рубрика: Новини

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась зустріч студентів 1-го курсу Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи спеціалізації «Інформаційна аналітика» (куратор – кандидат культурології Наталія Кобижча) і першокурсників Кафедри соціології (куратор – кандидат соціологічних наук Мирослава Кухта) з комунікаційним менеджером та аналітиком Інституту світової політики (ІСП), учасником шостого засідання Мінського діалогу (1-2 листопада 2016 р., тема: «Майбутнє Східної Європи і Південного Кавказу: на перетині зовнішньої політики, безпеки і бізнесу») Дарією Гайдай. Організатором заходу виступила Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи Факультету культурології за сприяння деканату Факультету культурології, заступника декана Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ, кандидата соціологічних наук, доцента Інни Шевель та директора Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидата культурології, доцента Юрія Горбаня.

4

Розпочалася зустріч вітальним словом декана Факультету культурології Валерія Кушнарьова та завідувача Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Тетяни Гранчак, які висловили переконання в актуальності професій, пов’язаних з інформаційною діяльністю, та акцентували на важливості співпраці університету з науково-аналітичними організаціями і центрами.

2

Протягом заходу студенти отримали інформацію про один з найавторитетніших аналітичних центрів України, що входить у рейтинг кращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи (61 місце з 90), – Інститут світової політики. Установа спеціалізується на розробці аналітичних досліджень та здійсненні проектної діяльності для просування європейських стандартів і практик в Україні, а також для зростання підтримки лідерів громадської думки, офіційних осіб ЄС і НАТО європейської та євроатлантичної перспективи України.

Учасники зустрічі також дізнались про те, що на початку 2016 року експерти Інституту світової політики презентували аналітичну записку «Досвід врегулювання конфліктів у світі. Уроки для України» з рекомендаціями щодо врегулювання конфлікту на сході України. В основу рекомендацій був закладений досвід врегулювання конфліктів у 9 країнах світу: Великобританії, Анголі, Ліберії, Хорватії, Боснії, Косово, Молдові, Грузії та Кіпрі.

1

У рамках звіту були представлені висновки найбільш дискусійних етапів врегулювання конфлікту: миротворчої місії, роззброєння, демобілізації, амністії і проведення виборів на постконфліктних територіях. Висновки матеріалу стали основою зміни позиції української переговорної групи в Мінську – аргументації щодо необхідності миротворчої місії на Донбасі.

Пані Дарія Гайдай у своїй розповіді поінформувала студентів про участь ІСП у міжнародному проекті «Все суспільство заради запобігання конфліктам і миробудівництва» (WOSCAP), спрямованому на розширення можливостей ЄС із реалізації заходів досягнення миру за допомогою послідовних комплексних інноваційних засобів громадянського суспільства. Мета проекту – критична та конструктивна оцінка політики й інструментів ЄС у миротворчій сфері.

3

Особливу увагу спікер акцентувала на презентації Інститутом разом із партнерами з інших аналітичних центрів у Брюсселі аналітичної записки «Не так все тихо на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та варіанти реінтеграції України» (учасник ІСП – Катерина Зарембо). Цей звіт став продуктом спільних зусиль експертів Інституту світової політики, Vox Ukraine, Фонду «Демократичні Ініціативи» та Донецького інституту інформації.

За словами пані Гайдай, корпоративна взаємодія аналітичних центрів – специфічна риса розвитку вітчизняного аналітичного середовища. Цей напрям діяльності аналітичних центрів України активно розвивається і вже формалізувався у вигляді коаліції громадських організацій та експертів України «Реанімаційний пакет реформ», яка займається розробкою законодавчих актів і супроводом їх прийняття з метою втілення системних реформ в Україні.

6

Під час зустрічі студенти дізнались про відмінності в організації роботи державних і недержавних аналітичних центрів, зокрема, про недосконалість нормативно-правової бази, що регулює діяльність таких недержавних структур і яскраво проявляється в їх функціонуванні у вигляді неприбуткових громадських організацій, неможливості заробляти за рахунок власної діяльності та про таку перевагу недержавної аналітики, як свобода вибору тематики досліджень.

До того ж гостя підкреслила важливість адвокаційної діяльності аналітичних центрів, акцентувавши на важливості адаптації аналітичних матеріалів під потреби замовників з урахуванням відмінностей між науковим, аналітичним та журналістським текстами і необхідності набуття навичок презентації, отриманих в результаті проведених аналітичних досліджень. Зокрема йшлося про засоби візуалізації інформації і створення інфографіки.

Студенти з неабияким зацікавленням ознайомились із презентованими зразками інформаційної продукції ІСП – прикладами візуалізованих даних, а також долучились до тесту на пострадянськість, який розробив Інститут.

5

На завершення зустрічі Дарія Гайдай побажала студентам успіхів в опануванні обраної професії і порадила використовувати навіть найменші можливості для розширення власного світогляду й здобуття необхідних в аналітичній діяльності знань з іноземної мови, політології, історії та комунікації.

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34