Працівники наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв Юрій Горбань, Лариса Рибка, В’ячеслав Лук’яненко, Ярослав Якубенко, Алла Чернявська, Юлія Куліш, Анна Рибка, Валентина Шостак, Оксана Бережна 16 листопада 2021 р. взяли участь в українсько-латвійському вебінарі «Розвиток цифрової науки в Латвії та Україні: сучасний стан і перспективи» та отримали сертифікат учасника вебінару. Організатор наукового заходу – Державна наукова установа Український інститут науково-технічної експертизи та інформації.
Працівники бібліотеки активно долучилися до наукового заходу, де мали змогу удосконалити навички формування цифрової науки та підвищити рівень цифрової компетентності.
З вітальним словом звернувся до учасників вебінару директор УкрІНТЕІ Володимир Камишин. Він виголосив доповідь «Роль та місія інституту у розвитку науки та інновацій в Україні. Українсько-латвійський проєкт «Методи та інструменти аналізу тексту для метрик подібності у великих національних текстових корпусах: на прикладі Латвійської національної електронної бібліотеки та Національного репозитарію академічних текстів України».
Олексій Сухий, заступник директора УкрІНТЕІ з науково-інформаційного забезпечення та інформаційних технологій доповів про цифрові сервіси УкрІНТЕІ.
Співробітники Латвійської національної бібліотеки Анда Баклане (керівниця проєктів цифрових досліджень), Валдіс Саулеспуренс (дослідник, розробник цифрових сервісів), Яніс Крейцбергс (керівник служби підтримки відкритої науки) поділились досвідом функціонування мережі цифрових гуманітарних наук у Латвії; попередньої обробки латвійських публікацій для визначення подібності контенту; спільних зусиль провідних університетів та національної бібліотеки на шляху до академічної та дослідницької доброчесності. Доповідачі розповіли про способи популяризації академічної доброчесності в Латвійській республіці (електронний курс з академічної доброчесності; серія навчальних відео, донесення інформації до шкіл та ін.), а також про основні проблеми, з якими стикаються та які прагнуть подолати.
Завідувачка відділу формування академічних ресурсів УкрІНТЕІ, керівниця проєкту Олена Чмир була зосереджена на питаннях відкритої науки та Національного репозитарію академічних текстів України. Академічну етику та доброчесність в Україні дослідниця розглядала в межах законодавства.
Вебінар посилив розуміння того, що Україні необхідна національна стратегія розвитку цифрової науки, яка визначить стратегічні пріоритети, адже вітчизняна наука має великий потенціал та перспективи.