Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новинками фахової літератури та періодичних видань.

Дієвою формою підвищення кваліфікації є семінари. 24 березня 2017 року працівники наукової бібліотеки (Винокурова С. Г., зав. науково-методичного відділу, Чернявська А. А., зав. відділу комплектування та наукової обробки документів, Якубенко Я. А., зав. відділу книгозберігання) взяли участь в семінарі «Збереження фондів в добу цифрових технологій: сьогодення і перспективи», організованому Державною науково-технічною бібліотекою України.

Заступник директора ДНТБ України Москаленко О. О. окреслила основні проблеми збереження фондів, з якими стикаються всі наукові бібліотеки України.

Микитенко А. М., зав. відділу електронної бібліотеки та Рудич О. Б., головний бібліотекар того ж відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого розповіли про досягнення і нові напрями діяльності щодо електронної бібліотеки «Культура України».

Зав. відділу наукової організації та зберігання фонду ДНПБУ імені В. О. Сухомлинського Бондарчук О. Б. поділилась інформацією про оцифрування рідкісних і цінних видань.

Про депонування як засіб збереження та оприлюднення результатів інтелектуальної діяльності з досвіду ДНТБ України доповіли Буленок В. В., зав. відділу депонування результатів інтелектуальної діяльності ДНТБ України та Афанасьєва Г. А., гол. бібліотекар відділу депонування результатів інтелектуальної діяльності.

Участь у семінарі націлила бібліотечних працівників на розуміння, важливості місії і значення діяльності бібліотек у збереженні національного надбання українського народу, його мови, літератури і мистецтва, зберігання та трансляцію духовних цінностей вітчизняної культури, які є важливими чинниками національної ідентифікації та формування національної свідомості народу.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації