Сергій Ольговський: історик, археолог, науковець

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Сергій Ольговський: історик, археолог, науковець

У Науковій бібліотеці Університету культури відбулась презентація біобібліографічного покажчика, створеного з нагоди 65-річчя видатного науковця, історика та археолога Сергія Яковича Ольговського.

Сергій Ольговський – кандидат історичних наук, професор, історик античності, скіфолог, автор понад 100 наукових праць, у тому числі 3 наукових монографій, 2 навчальних посібників і науково-популярного видання.

На святковому заході провідні науковці вишу, викладачі, доценти, професори та колеги вітали ювіляра, згадували цікаві події з життя, пов’язані із Сергієм Яковичем, і висловлювали свою подяку за плідну працю видатного історика та його щире серце.

Відкрив захід доктор історичних наук, доцент, завідувач Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства Сергій Пустовалов. Він привітав колегу з виходом біобібліографічного покажчика. Сергій Жанович згадав першу зустріч із Сергієм Яковичем на Подолі, коли проводились розкопки: «Людина надійна, цікава у спілкуванні і щира, з ним можна піти у будь-яку розвідку».

Із вітальним словом виступив кандидат культурології, доцент Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Горбань, який зазначив, що Сергій Якович справжній фанат своєї справи. «Наукова справа і викладацька робота – не лише його діяльність – це його покликання. Взаємодія викладача та студента – є одним із найважливіших чинників, які впливають на становлення особистості молодої людини, оскільки дуже багато з того, що людина набуває в студентські роки, залишається з нею на все життя і визначає її життєву траєкторію. Сергій Якович це розуміє і тому багатьом студентам і аспірантам дає можливість не лише вчитися та дізнаватися нового, а й відчути ту особливу емоцію дотику до науки, до пізнання, до педагогічної творчості», – сказав Юрій Горбань.

Від укладачів біобліографічного покажчика виступила завідувач сектору методичної роботи Олена Скаченко. Вона ознайомила присутніх зі структурою видання і згадала цікаві моменти під час роботи над покажчиком: «Сьогодні у нас важлива подія, яку ми готували ще із січня. Бібліотека фіксує, систематизує і оприлюднює наукові видання. І в цьому році це вже 2-ий покажчик, над яким ми так плідно працювали.

Книга має стабільну структуру. Перший розділ охоплює відгуки, нариси колег про ювіляра. У другому розділі описується науковий доробок вченого. Третій розділ містить публікації про самого ювіляра.

Приєднуюсь до привітань великого науковця, педагога та наставника. Зичу міцного здоров’я, благополуччя та життєвої енергії».

Слова вітань на адресу Сергія Яковича прозвучали від кандидата історичних наук, доцента, заступника декана Факультету культурології Олени Каракоз: «Усі роки, що я знаю Сергія Яковича, він завжди в русі. Це людина, яка самостійно торує свій шлях, одержує задоволення від праці, не зупиняється на досягнутому. Сергій Ольговський становить золотий фонд науковців університету. Для мене велика честь працювати з вами. Ви – вимоглива, толерантна, досвідчена, працьовита людина. Дякую вам за все!».

У свою чергу, кандидат історичних наук, доцент Володимир Пилипів з особливою повагою і теплотою звернувся до Сергія Ольговського: «Радий вітати вас. Ви є людиною, яка не лише дає нові знання, а й цінний життєвий досвід, через поради, розмови та підтримку. Ви – дійсно неймовірна особистість. Бажаю, щоб ваші проекти завжди мали успіх».

Доктор історичних наук, професор Тетяна Новальська зауважила: «Велика подія в житті Факультету культурології, бібліотеки на університету. Це свідчить про те, що бібліотека здійснює колосальну роботу.

Сергій Якович – надзвичайна людина, чудовий організатор. Він вміє згуртувати колектив і налаштувати його на роботу. Низький уклін вам!».

Кандидат педагогічних наук, професор Юлія Ключко у своєму виступі наголосила, що Сергій Якович – передусім науковець, талановитий педагог, харизматична особистість, а в душі – лірик.

До поздоровлень також приєднались і викладачі Факультету культурології, випускники, товариші та студенти. Всі пригадували, яку роль Сергій Ольговський зіграв у їхньому житті, чого навчив, які цінні поради дав та щиро дякували за дивовижну харизму, добре серце, чуйність, справедливість і талант. Сергій Якович вміє збалансовано поєднувати педагогічну і наукову складові. Він справжній вчений, що зробив колосальний внесок в археологічну науку.

Також у багатьох промовах звучала думка, що через кільканадцять років відбудеться зустріч з нагоди нового ювілею і значно доповненого видання покажчика, оскільки ювіляр має ще чимало наукових ідей та палке бажання працювати. Отже біобібліографічний покажчик – не підсумок науково-викладацької діяльності Сергія Яковича Ольговського, а тільки позначка певного періоду науково-дослідної і творчої діяльності.

Вражений безліччю щирих і теплих слів на свою адресу, ювіляр висловив велику шану і подяку всім, хто долучився до поздоровлень.

«Я радий працювати з вами всіма. Низький уклін вам та безмежна вдячність і любов за все!» – сказав Сергій Ольговський.

Завершилась урочиста презентація спільним фото гостей із ювіляром.

Схожі публікації