«Скарби нації»

З ініціативи співробітників Наукової бібліотеки та Кафедри історії України і музеєзнавства Київського національного університету культури і мистецтв з нагоди 60-річчя співпраці України з ЮНЕСКО було представлено інноваційний проект «Скарби нації». Це презентація двох знакових видань – пам’ятки «Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні» та серії буклетів «Репрезентативний список нематеріальна культурна спадщина людства ЮНЕСКО».

presentationNationtreasure

Відкрила знаменну подію і привітала всіх присутніх на заході проректор КНУКіМ Антоніна Іванівна Гурбанська: «Наша бібліотека є збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а її працівники – вірні зберігачі й популяризатори духовної спадщини поколінь. Я вітаю вас і бажаю з такою ж любов’ю ставитися до своєї роботи, адже саме це стане запорукою наукового розквіту нашої книгозбірні».

IMG_3262

Директор Наукової бібліотеки університету Юрій Іванович Горбань, вітаючи гостей у читальному залі книгозбірні, висловив сподівання, що інноваційний проект приверне належну увагу науковців, працівників галузі, студентства, широкого кола культурологів і громадськості України.

IMG_3245

«Українські культурні та природні об’єкти, включені до спеціального списку ЮНЕСКО, представляють колосальний інтерес для всього населення планети. Саме тому дуже важливо і надалі розвивати співпрацю України та Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури», – зазначив директор.

Завідувач сектору методичної роботи наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Олексіївна Скаченко розповіла про пам’ятку «Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні»: «Видання складається з шести розділів і додатків. В ньому розміщена інформація про українську історико-культурну, природну й нематеріальну спадщину, яка сьогодні перебуває під охороною міжнародної організації ЮНЕСКО. Також у книзі опублікована корисна інформація про співробітництво України та ООН з питань освіти, науки та культури». Також Олена Олексіївна представила присутнім іншу важливу складову проекту «Скарби нації» – буклет про один із перших елементів нематеріальної національної культурної спадщини – Петриківський розпис.

IMG_3287

Звернулася до гостей науковий співробітник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України Світлана Євгенівна Пахлова: «Це видання не лише презентує розмаїття культурної спадщини нашої країни, а й демонструє практичні механізми міжнародного співробітництва у сфері охорони культурної спадщини». Гостя наголосила, що презентаційні матеріали та пам’ятка «Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні» направлені, в першу чергу, на студентську аудиторію, та є надзвичайно вагомими з огляду необхідності популяризації нематеріальної культурної спадщини України.

IMG_3458

Виявили неабиякий інтерес і долучилися до проекту «Скарби нації» заступник декана Факультету культурології Володимир Іванович Пилипів, завідувач Кафедри історії України і музеєзнавства Олена Миколаївна Гончарова та її заступники – Юлія Миколаївна Ключко і Ганна Олександрівна Андрес.

IMG_3432

IMG_3372

IMG_3381

IMG_3335

Результатом проекту має стати відкриття у науковій бібліотеці Галереї мистецтв «Скарби нації», де будуть представлені елементи нематеріальної культурної спадщини України.

Ознайомитися з виданнями інноваційного проекту кожен бажаючий може у відділі науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи та на сайті Наукової бібліотеки.

nationTreasure_photo2

nationTreasure_photo3

Схожі публікації