«Слова змушують нас думати, музика – відчувати»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Слова змушують нас думати, музика – відчувати»

В Університеті культури відбувся круглий стіл «Рідкісні нотні видання у фонді Наукової бібліотеки КНУКіМ».

Чим можуть послужитися рідкісні видання нот та музичної літератури нинішнім і майбутнім музикантам обговорювали Валентина Миколаївна Шостак, завідувач сектору рідкісних та цінних документів відділу книгозберігання НБ КНУКіМ, викладачі й студенти секції інструментально-оркестрового мистецтва Кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва. Зустріч виявилася корисною й відбувалася в рамках вивчення дисципліни «Аналіз музичних творів» (викладачі: Вероніка Миколаївна Тормахова, кандидат мистецтвознавства, доцент; Тетяна Василівна Пістунова, доцент, провідний викладач-методист).

Валентина Миколаївна ознайомила присутніх із цінними нотними виданнями, які побачили світ у другій половині ХІХ ст. з фонду, серед яких «Ріголетто» Дж. Верді, «Утоплена» М. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Етюди» К. Черні, «Тангейзер» Р. Вагнера, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Фортепіанний альбом» П. Чайковського, збірка «Українські народні пісні» (1936) та «Музыкальный словарь Г. Римана» (1904). Відповідаючи на запитання, розповіла про особливості народження стародруків, труднощі проходження тогочасної цензури, позначки на книгах, які зберігають інформацію про їхніх минулих власників. Поділилася тим, що вже вдалося дослідити про долю раритетів і що залишається поки «білими плямами».

Інші учасники круглого столу, у свою чергу, висловили думки щодо творчості відомих композиторів, чиї ноти демонструвалися на зустрічі, та особливостей їхніх музичних стилів. Окремо зупинились на історії написання, призначенні, ритміці, стилістиці й дотриманні особливостей виконання окремих творів.

Перефразовуючи відомий вислів, зауважимо: краще раз почути музичне виконання твору, ніж сто разів слухати про те, як це має бути. Справедливість твердження довели Вероніка Миколаївна Тормахова та студенти своїм виконанням обраних із представлених збірок уривків.

Тетяна Василівна Пістунова звернула увагу студентів на простір для фахових досліджень, який відкривають раритетні нотні видання, і запропонувала майбутнім магістрантам послуговуватись рідкісними та цінними виданнями фонду з метою долучення до наукової роботи.

Валентина Володимирівна Сінельнікова, кандидат історичних наук, доцент, заступник декана Факультету музичного мистецтва зазначила, що круглий стіл дав можливість побачити емоційні зв’язки різних видів мистецтв – музики та друкарського мистецтва, та ще раз впевнитися в існуванні стійких культурних традицій в Україні.

Зустріч завершилася врученням сертифікатів учасникам круглого столу «Рідкісні нотні видання у фонді Наукової бібліотеки КНУКіМ».

Схожі публікації