Сміх – це хвилина щастя

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Сміх – це хвилина щастя

У всьому світі 1-го квітня святкують міжнародний день сміху, розігрують близьких, знайомих та друзів, жартують над ними. Походження свята до сьогодні залишається таємницею, дехто пов’язує його з днем весняного рівнодення, інші з переходом на Григоріанський календар. З нагоди чудового свята гумору, співробітниками наукової бібліотеки КНУКіМ підготовлено тематичну виставку «Сміх – це хвилина щастя».

Український гумор – це яскраве відображення звичаїв українського народу. В залежності від регіональних традицій, характерних життєвих ситуацій у гумориста народжується кмітливий жарт. Про особливості українського гумору можна дізнатися з таких книжок:

Україна сміється : В 3-х т. Т. 2 : Сатира та гумор письменників дожовтневого періоду. – Київ : Рад. письменник, 1960 – 651 с.

Україна сміється : Збірка. – Київ : Шанс, 2008. – 463 с.

Українська сатира або короткі анекдоти завжди викликають сплеск емоцій. Веселу посмішку та позитивні почуття викликають гумористичні твори з представлених книжок на виставці:

Веселий ярмарок. Гумор та сатира. Вип.2. – Київ : Рад. письменник, 1984. – 431 с.

Бонь І. Г. Сміх лікує : Гумор та сатира / І. Г. Бонь. – Черкаси : Сіяч, 1992. – 95 с.

Україна сміється з незабутнім Павлом Прокоповичем Глазовим:

Глазовий П. Гуморески : старі й нові : [кн. для дорослих (і кілька жменьок дітям)] / П. Глазовий. – [Вид. 6-те]. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2011]. – 336 с.

Тонкий гумор, любов до природи, до людей наскрізь проймають твори Остапа Вишні. Його сміх не ображає, а виліковує, виховує людину. Ніжність, душевність і поетичність залишив нам гуморист у спадщину:

Вишня О. Вишневі усмішки / О. Вишня; Упоряд. І. В. Зуба. – Київ : Дніпро, 1985. – 367 с.

Вишня О. Твори : В 5-ти т. Т.1 : Фейлетони, гуморески, усмішки, 1919-1924 / Остап Вишня. – Київ : Дніпро, 1974. – 456 с.

Запрошуємо всіх бажаючих поринути в атмосферу гумору та сміху. Сміх продовжує життя!

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації