Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення

«Там де процвітають бібліотеки
– панує мир і благодать»
М. Рерих

У Науково-технічній бібліотеці ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» відбувся науково-практичний семінар «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», який відвідали провідні фахівці бібліотечних установ з різних куточків України, зокрема і співробітники Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв: В.М. Шостак, завідувач сектору рідкісних та цінних документів, О.В. Лубенець, провідний бібліотекар, О.І. Шапчиць, провідний бібліотекар, Л.В. Борисенко, бібліограф ІІ категорії.

Семінар відкрили вітальним словом М. Ільченко, проректор з наукової роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», І. Шевченко, президент Української бібліотечної асоціації, Б. Венцель, керуюча відділом «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні та О. Бруй – директор Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

На семінарі було розглянуто актуальні питання стратегічного розвитку бібліотек на прикладах українських і закордонних бібліотек, проаналізовано переваги й ризики налаштування бібліотеки як системи реалізації стратегій бібліотечних установ у сучасному мінливому світі.

Майстер-клас «Визначення місії сучасної бібліотеки» (який провела М. Маслова, керівник Executive MBA kmbs, Києво-Могилянської бізнес-школи) де учасники вчилися визначати, хто є клієнтами їхніх бібліотек, які цінності бібліотека повинна створювати для користувачів, як збалансувати ресурси та рухатися в напрямі поставлених стратегічних завдань, був корисним для амбітних команд бібліотек, яким потрібні зміни тут і зараз.

Такі семінари є необхідними, адже обговорення – це перший крок до успішних змін у діяльності бібліотек. Це безцінний досвід, яким ділилися один з одним учасники. Неабияк радує той факт, що багато бібліотекарів долучаються до таких заходів, бо дійсно прагнуть змін і намагаються щось для цього робити. Підсумки проведеного семінару вселили в учасників натхнення на подальшу працю і розроблення та втілення стратегій розвитку бібліотечної справи в Україні.

Схожі публікації