Струни душі Петра Андрійчука

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Струни душі Петра Андрійчука

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась презентація біобібліографічного покажчика «Андрійчук Петро Олександрович».

Покажчик був створений у рамках серії «Відомі постаті КНУКіМ» з нагоди 60-річчя професора Кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва Факультету музичного мистецтва.

Петро Андрійчук – знана постать у мистецькому середовищі Києва і всієї України, заслужений працівник культури України, професор Кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва Факультету музичного мистецтва КНУКіМ, художній керівник та диригент заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», секретар Всеукраїнської музичної спілки, голова і член журі численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів хорового мистецтва, громадський діяч, активна, невтомна і багатогранна особистість.

У головному холі Наукової бібліотеки була представлена виставка портретів ювіляра у найрізноманітніших жанрах виконання, його особиста колекція українських вишиванок ручної роботи з борщівським орнаментом та колекція листівок з краєвидами Києва, яким уже понад 100 років.

На презентацію покажчика завітали яскраві особистості української культури і мистецтва, друзі, побратими, колеги, вихованці та навіть перший шкільний учитель Петра Андрійчука.

Відкрила урочисту презентацію завідуюча сектором методичної роботи Наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Скаченко, яка була модератором заходу, і пригадала яскравий музичний концерт з нагоди 60-річчя митця.

Співукладач видання, бібліографічний редактор Вероніка Степко привітала ювіляра та розповіла про тривалий процес створення покажчика: «Над виданням наша команда працювала майже рік. Саме тут ми висвітлили художню, освітню та наукову діяльність ювіляра. Яскравим розділом стали вислови відомих діячів української культури про Петра Андрійчука, які зустрічались на його життєвому шляху».

Своїми враженнями від процесу поділився літературний редактор – Андрій Нечитайло.

«Переконаний, я найщасливіша людина на землі, тому що перебуваю в оточенні світлих і талановитих людей. Я дякую долі, що вона мене звела з такими обдарованими особистостями.

Петро Андрійчук – справжній син України, патріот та геніальний диригент.

Я щасливий від того, що мав змогу доторкнутись, а згодом і поринути в атмосферу світу Петра Олександровича.

Чудовий покажчик – про чудову людину».

Слова вітання та вдячності висловили гості заходу – народні артисти України, колеги диригенти, заслужені діячі мистецтв, письменники, друзі, учні та випускники ювіляра: Іван Гамкало, Віктор Скоромний, Володимир Зубицький, Віталій Маслак, Оксана Усатенко, Микола Горбаль, Оксана Пекун, Микола Рудаков, Володимир Коваленко, Микола Ткач і Володимир Биба.

По-особливому творча атмосфера панувала протягом усієї презентації. Так, надихнувшись зустріччю, Оксана Пекун – ведуча телепрограми «Фольк-music», запропонувала винуватцю дійства виконати музичну композицію на баяні під її вокальний супровід. Яскравий дует підкорив присутніх чудовою імпровізацією і отримав шквал оплесків. А по завершенні виступу пані Оксана поділилась спільними спогадами з Петром Олександровичем із найрізноманітніших фестивалів і концертів.

Молодь Кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва презентувала улюбленому викладачеві музичний сюрприз. Студент 4-го курсу Олександр Горошко (клас Петра Андрійчука) привітав учасників зібрання з урочистою подією та подарував чарівну пісню – фінал сонати для баяна «Глухий кут». Усіх присутніх вразила неординарність композиції, а майстерність виконання викликала гучні оплески. Лауреат міжнародного конкурсу ансамбль народної музики «Гарнограй» (керівник Сергій Дідок) виконав жваві та веселі композиції: «Хора і бетута» та «Жартівлива полька Гов-га-гов».

На завершення Петро Олександрович відзначив урочистість моменту і звернувся до гостей презентації:

«Я щиро вдячний, що у цей чудовий день ви завітали на такий важливий для мене захід. Коли ми розпочинали роботу над покажчиком, я і не думав, що це настільки важко. Це клопітка праця великого колективу, і я безперечно дякую усій команді, яка доклала свої зусилля до його створення.

Найголовніше у цьому виданні – моя душа, яку я намагався відкрити читачеві крізь усі спогади, розповіді та коментарі.

Я дуже люблю своїх студентів і безмежно пишаюсь та дорожу своїми друзями. Ви – мій скарб, моє натхнення. Дякую за все».

На згадку про знаменну подію гості дарували ювіляру пам′ятні подарунки, робили спільні фото, а також отримали примірники бібліографічного покажчика.

Схожі публікації