Свято народження книги

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Свято народження книги

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася презентація спільного творіння Тетяни Олексіївни Долбенко та Юрія Івановича Горбаня – навчального посібника «Зберігання документів у бібліотеках», який вони присвятили питанням: стабілізація та реставрація документів, зберігання документів унікальної цінності, зберігання страхового фонду, причини руйнування бібліотечних документів, юридичне право щодо зберігання документів у бібліотеках.

«Науково-педагогіний склад КНУКіМ постійно поповнює бібліотечний фонд України, сприяючи розвитку освіти, культури та мистецтва нашої держави»: такими словами розпочала презентацію завідувач науково-методичного відділу бібліотеки Світлана Геннадіївна Винокурова.

Тетяна Олексіївна Долбенко – доктор культурології, професор, заслужений працівник культури України, член-кореспондент Міжнародної Академії Інформатизації, член спеціалізованих Вчених рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій КНУКіМ, очолює наукову школу з дослідження проблем дитячого читання в Україні. Автор більше 100 наукових праць. Бере активну участь у науково-практичних конференціях.

Юрій Іванович Горбань – кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, автор близько 30 наукових праць, учасник численних всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій і семінарів. Тема наукових досліджень пов’язана з вивченням питань зберігання книжкових пам’яток як культурних цінностей в бібліотеках України.

Перше слово узяла співавтор посібника Тетяна Олексіївна: «Проблема зберігання книг існувала стільки, скільки існують бібліотеки. Мета навчального посібника полягає у викладенні теоретичних, технологічних та організаційних основ зберігання бібліотечних документів. Належна увага приділена висвітленню соціальних чинників, зокрема, фінансового та юридичного захисту документів у бібліотеках. Цей посібник полегшить шлях наших студентів до почесного звання «бібліотекар».

Презентуючи навчальний посібник, Юрій Іванович підкреслив: «Чому ми звернулися до теми зберігання документів у бібліотеках, і чи є вона актуальною? Звісно! Читаючи унікальний курс «Консервація і збереження документів» студентам, я добре розумію, як важко знайти якісну інформацію з цього питання. Тепер же молодь матиме змогу звертатися до нашого посібника і буде впевненою, що ця інформація є вірною. Можливо, хтось зауважить, що книга скоро зникне, але ні. Друкована книга – це вічне, а тому нам треба із повагою ставитися до неї».

Рецензент видання кандидат педагогічних наук, професор Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ, заслужений працівник культури України Валентина Миколаївна Медведєва, висловивши вітання авторам та звернувши увагу присутніх на значущість для України виходу цього посібника, зазначила: «За такою лаконічною назвою схована вся філософія життя українського народу. Ми на перетині цивілізацій і кожна з націй знаходиться на грані виживання, а тому так важливо ідентифікувати себе та зберегти те «наше, рідне»! Ми – держава, яка має багатолітню книжкову спадщину, тож зобов’язані виходити у світ зі своїм культурним продуктом».

Заступник декана Факультету культурології, кандидат історичних наук, доцент Олена Олександрівна Каракоз зазначила, що інтелектуальна праця Тетяни Олексіївни та Юрія Івановича заслуговує серйозної уваги, оскільки, «зберігання культурної спадщини повинно сприйматися суспільством з повною відповідальністю, інакше наша країна ризикує втратити те багатство, яким дійсно може пишатися. В цьому контексті проблема зберігання документів у фондах бібліотек набуває величезної актуальності, оскільки саме документні ресурси являють собою матеріальні надбання попередніх поколінь».

Людмила Павлівна Бойко, начальник відділу аспірантури та докторантури КНУКіМ, професор, кандидат педагогічних наук, привітала присутніх з появою дуже потрібного всім навчального посібника. Відзначила, що презентації нових книг, виданих викладачами університету, стали традиційними в бібліотеці. Побажала авторам подальших успіхів у написанні наукових праць, а бібліотеці нових зустрічей з цікавими книгами.

Заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей Тетяна Василівна Шамаріна зазначила важливість проблеми зберігання документів для кожної бібліотеки, незалежно від її рангу і підпорядкування. Звернула увагу на відсутність чіткої законодавчої бази з питань зберігання, що ускладнює роботу бібліотек. Навчальний посібник Т.О. Долбенко й Ю.І. Горбаня стане у нагоді не тільки студентам, а й в найближчі роки допомагатиме в роботі бібліотекарям.

На презентацію був запрошений директор видавництва «Ліра-К», у якому друкувався навчальний посібник, Віталій Іванович Зарицький, зауважив, що: «За 25 років незалежності, українське книгодрукування фахових видань не набуло широкої популярності, книги з бібліотекознавства українських авторів відсутні, а тому український навчальний посібник є великим досягненням для нашої країни».

Велику подяку авторському колективу за порушення у посібнику важливої та актуальної теми висловила доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії Катерина Михайлівна Кириленко: «Навчальний посібник – це форма навчального матеріалу призначеного для впровадження наукового знання в навчально-освітню практику. Я вітаю студентів КНУКіМ з тим, що пошук наукового матеріалу у вивченні курсу «Консервація і збереження документів» з появою навчального посібника стає набагато зручнішим та цікавішим. Я бажаю авторам, щоб посібник, присвячений проблемам зберігання книги, став настільки затребуваним, що його також потрібно було б зберігати: підклеювати, підшивати, бо кількість запитів у бібліотеці на нього буде з роками збільшуватися».

Дизайнер видання Марина Анатоліївна Лєтцева поділилася думками про створення образу книги, адже обкладинка, крім того, що повинна приваблювати читача, має відображати зміст книги графічними засобами.

Привітати своїх викладачів прийшли студенти Кафедри книгознавства і бібліотекознавства Факультету культурології . Вірші, присвячені книзі та бібліотеці, прочитали Анна Тульєва, студентка 2-го курсу групи КББ-54 та Лілія Борисенко, студентка 1-го курсу групи КББ-45.

Студенти 3-го курсу групи КББ-43, які прослухали курс «Консервація і збереження документів», у своїх виступах пораділи за молодших своїх колег, яким не доведеться збирати інформацію по крихтах, а достатньо буде відкрити навчальний посібник «Зберігання документів у бібліотеках».

Автори посібника у свою чергу також висловили подяку рецензентам: М.М. Бровку, О.В. Курочкіну, В.М. Медведєвій, Н.С. Дяченко.

Окремі слова вдячності від авторів за підтримку у виданні навчального посібника прозвучали на адресу М.М. Поплавського та І.С. Бондаря.

Бажаємо кращим представникам науково-педагогічного колективу університету культури Тетяні Олексіївні Долбенко та Юрію Івановичу Горбаню нових науково-освітніх проектів, творчих успіхів і наснаги на творення видатних знахідок навчальної літератури.

Схожі публікації