Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > The Great Library Week у КНУКіМ: ми це зробили

Яскравим і насиченим подіями став у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв Великий бібліотечний тиждень – The Great Library Week, організований до  Всесвітнього дня книги та авторського права.

Розпочався тиждень із презентації Літературного клубу #галаСлово. Grand-гостем першого заходу стала майстер українського фентезі, володар третьої премії «Коронація слова», нині учасник журі конкурсу Дара Корній. Студенти кафедри інформаційних технологій та кафедри PR і журналістики КНУКіМ вели діалог про: тенденції сучасного літературного процесу; молодих авторів, які працюють у жанрі українського фентезі; проблеми дотримання авторського права; правила роботи над книгою тощо.

24–25 квітня наукова бібліотека, за участю Кафедри інформаційних технологій, Української бібліотечної асоціації організувала і провела науковий семінар «Бібліотека. Книга. Наука».

У семінарі взяли участь понад 100 учасників (науковці, представники бібліотечної спільноти, громадських організацій, видавництв) із Києва, Львова, Дніпра, Полтави, Миколаєва, Сум, Кривого Рогу, Олександрії, які представляли:

  • національні бібліотеки і державні установи: Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського, Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого, Національну наукову медичну бібліотеку України, Державну наукову установу «Книжкова палата України ім. Івана Федорова», Державну бібліотеку України для юнацтва,
  • 18 бібліотек навчальних закладів України,
  • науково-дослідні інститути: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України,
  • громадські організації: Українську бібліотечну асоціацію, Українську асоціацію видавців та книго розповсюджувачів, Українську асоціацію працівників бібліотек для дітей,
  • Видавництво Ліра-К.

З вітальним словом до учасників звернувся доктор педагогічних наук, професор, президент КНУКіМ Михайло Михайлович Поплавський, наголосивши на важливості проведення наукового семінару, а особливо обговорення питання модернізації підготовки фахівців для національної бібліотечно-інформаційної сфери. «Формування нового покоління фахівців, які працюватимуть з інформацією відбувається вже сьогодні, а тому науковий семінар є важливим засобом створення новітнього інтелектуального середовища. Він сприятиме підвищенню ролі бібліотеки у науковому житті Університету культури. А обмін досвідом та активний діалог між учасниками дадуть поштовх виникненню нових ідей, які будуть застосовуватись у навчальному процесі, науково-дослідній діяльності вишу та бібліотеки і врешті потужний імпульс розвитку бібліотечної галузі в Україні»

У доповідях, проголошених під час семінару, обговорювалися актуальні та складні проблеми бібліотечної освіти і науки (Ю.І. Горбань, І.О. Шевченко, О.О. Каракоз), перспективи розвитку наукових інститутів вищих навчальних закладів (Л.П. Бойко), історичні віхи та сучасні реалії впровадження УДК у роботу бібліотек (Т.В. Добко, Г.О. Гуцол), інформаційні ресурси національних бібліотек (Г. І. Ковальчук), стан і тенденції створення українського бібліографічного репертуару (В.О. Кононенко, О.Я. Дуднік), місце і роль книги у динаміці суспільно-політичних процесів в Україні (О.В. Афонін, В.М. Медведєва, Т.О. Долбенко, Л.І. Прокопенко), діяльність бібліотек в умовах децентралізації (О.Б. Виноградова) та дослідженні історії становлення бібліотек для дітей (М.П. Зніщенко), перспективи реалізації видавничих проектів для потреб освіти (В.І. Зарицький). Інформаційним партнером заходу було Видавництво Ліра-К.

Знаковою подією у книгознавчому, бібліотекознавчому середовищі України стала презентація антології «Книгознавча школа Київського національного університету культури і мистецтв», першого видання серії «Наукові школи», започаткованої науковою бібліотекою університету. Антологія – перше видання, що ілюструє розвиток книгознавчої, бібліотекознавчої науки, теоретичні аспекти книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства. За словами укладача антології, кандидата педагогічних наук, професора, професора кафедри інформаційних технологій КНУКіМ Валентини Медведєвої, метою видання стало висвітлення книгознавчої школи, відображення і збереження науково-творчих, науково-педагогічних здобутків її представників, які розвивали книгознавство і бібліотекознавство в кінці ХХ – на початку ХХ століття.

25 квітня у рамках семінару пройшли два заходи: творча лабораторія молодого науковця та круглий стіл для працівників бібліотек вищих навчальних закладів.

Творча лабораторію молодого науковця сприяє підготовці нової генерації молодих науковців, надає аспірантам, магістрантам, студентам можливість апробації та громадського оприлюднення їх наукових пошуків. Учасники представляли молоду генерацію науковців Київського національного університету культури і мистецтв, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв».

Учасникам круглого столу було представлено результати трьох досліджень, проведених серед студентів навчального закладу (стосувалися вивчення користувачів бібліотеки та їхніх інформаційних потреб) та презентовано відеоролик «Як пройти до бібліотеки». На прохання гостей працівники інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки провели консультації щодо практичних кроків переходу на систему УДК та особливості систематизації нотної літератури.

У рубриці «FreshBook» 26 квітня пройшла презентація нового видання – навчального посібника «Історія книги» кандидата історичних наук, професора кафедри інформаційних технологій Олени Каракоз. У навчальному посібнику автор розкриває основні етапи еволюційного розвитку вітчизняної та світової книги; подає систематизований огляд процесів виникнення та становлення рукописної та друкованої книги на суспільно-політичному тлі певної епохи; акцентує увагу на основних функціях книги як засобу науково-технічного, культурного прогресу.

Героями Design day стали студенти і викладачі кафедри графічного дизайну університету, які презентували плакатний проект «Народжені Карпатами», створений у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

Упродовж тижня у виставковій залі бібліотеки експонувалися книжкові виставки: «Видання бібліотеки КНУКіМ» та «Рідкісні видання» з фонду бібліотеки, «Науковий доробок президента КНУКіМ Михайла Михайловича Поплавського», «Бібліотека – храм науки, душі та духу», «Книги Видавництва Ліра-К».

Не пустувала і Art-галерея бібліотеки, де з 23 квітня діяла виставка «Вишитий Кобзар» – спільний проект відомого в Україні майстра вишивки Івана Рябчука, музеєзнавців та краєзнавців з м. Ірпінь, що на Київщині. Кожна картина – то вірш із Шевченкового «Кобзаря». Водночас це не просто текст, а змістовний настрій, який створено за допомогою  квіткового  орнаменту, візерунків, що  народжені в душі митця поетичним словом. Роздуми, викликані віршами Шевченка лягли на картини коментарями автора, або епіграфами (вишиті вони чорною ниткою на відміну від віршів Шевченка, які «прописані» червоною). Вишита шевченкіана Івана Рябчука налічує близько 40 полотен, а загальна кількість його робіт – понад сто.

Ось таким насиченим та яскравим був The Great Library Week – 2018 у науковій бібліотеці КНУКіМ.

Відвідувачі та учасники заходів одержали цікаву інформацію, позитивний емоційний заряд, відчули радість спілкування з колегами, книгою, мистецтвом.

Бібліотека чекає на нові зустрічі та ділиться деякими відгуками й побажаннями гостей.

«Бажаю Бібліотеці КНУКіМ стати найулюбленішим місцем для студентів університету: місцем зустрічей однодумців, проведення неординарних заходів, побачень закоханих, місцем читання традиційних книжок і електронних ресурсів …

А ще достатнього фінансування для комплектування фондів – найрізноманітніших! А це потягне будівництво нового сучасного книгосховища, і це ми теж Вам бажаємо!

Віримо, що викладачі, виходячи на пенсію, будуть дарувати сюди свої тематичні зібрання, раритети фахової літератури.

Успіхів!»

Ковальчук Г. І.,
доктор історичних наук, професор
директор Інституту книгознавства НБУВ ім. В.І. Вернадського

***

«Успіхів та наснаги у забезпеченні книгою, інформацією, знаннями студентської молоді, яка буде розбудовувати галузі культури нашої держави України

Фахівцям бібліотеки бажаємо особистого щастя, завжди залишатися оптимістами і плекати бібліотечну справу»

Смілянець С. І.,
заступник генерального директора НІБ України
від колективу Національної історичної бібліотеки України

***

«Щиро дякую за чудову організацію семінару.

Бібліотеці хочу побажати актуальних фондів, допитливих користувачів і, щоб ви завжди могли задовольнити їхні запити.

Підтримки керівництва університету, процвітання, добробуту, здоров’я, щастя і наснаги всім працівникам бібліотеки»

З вдячністю і повагою
Гуцол Г.О.,
заступник директора з наукової роботи
Книжкової палати України ім. Івана Федорова

***

«КНУКіМ, шановна наша книгозбірня,
Ми ваші друзі віддані і вірні!
Ви креативно, з оптимізмом, радо
навчаєте бібліотечную громаду.
Ми віримо в майбутнє Ваше світле,
Для Вас прийдешнє буде хай пресвітлим.
Хай фонди повняться, як келихи святкові,
Будуть дослідження – цікаві, наукові,
А читачі – лиш ввічливі й ласкаві.
Бібліотекарям КНУКіМ хвала і слава!»

Кононенко В.О.,
завідувач науково-бібліографічного відділу
Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого,
заслужений працівник культури та
Рихтик А.С.,
головний бібліограф Національної бібліотеки України
імені Ярослава Мудрого

***

«Процвітання!
Вагомої підтримки керівництва.
Творчого натхнення, успіхів, ініціативних співробітників.
Працівникам – здоров’я на довгі щасливі роки життя і девізом щоб були слова: «На роботу – з радістю, а з роботи – з гордістю!».
Хай щастить в усіх починаннях!
Любові і добра!!!»

Косовських Л. П.,
завідувач сектору бібліотеки імені академіка М. О. Лавровського
Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя

***

«Чудовому колективу наукової бібліотеки КНУКіМ, організатору змістовних наукових семінарів та конференцій хотілося б побажати творчості, потужної матеріальної бази, великої кількості нових надходжень, інноваційних ідей, натхнення і вдячних читачів.

Успіхів!»

Сотникова І.В.,
завідувач бібліотеки Сумського вищого училища мистецтв і культури

***

«Нев’янучої творчої наснаги, справжньої любові до справи, яку ви чесно та сумлінно робите.

Розвиваймо та шануймо рідне, купаймося у живій цілющій воді українського слова і нехай Всесвіт благословляє та допомагає»

З глибокою повагою,
Дара Корній,
письменниця, лауреат премії «Коронації слова-2010»

Схожі публікації