Творча лабораторія молодого науковця

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Творча лабораторія молодого науковця

25 квітня 2018 р. у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв продовжував роботу науковий семінар «Бібліотека. Книга. Наука».

Усвідомлюючи суспільну значимість підготовки нової генерації молодих науковців, необхідність апробації та громадського оприлюднення їх наукових пошуків, в рамках наукового семінару започатковано Творчу лабораторію молодого науковця. В роботі якої взяли участь магістранти, студенти та аспіранти Київського національного університету культури і мистецтв, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв».

Модератори Творчої лабораторії молодого науковця – аспіранти КНУКіМ Шендрик Ольга Олегівна та Мотько Альона Олександрівна.

Володимир Антонович, аспірант КНУКіМ ознайомив присутніх із традиційними та інноваційними формами бібліотечно-комунікаційних засобів забезпечення готельно-ресторанної сфери в Україні.

Альона Плахтій, аспірант КНУКіМ, проаналізувала інформаційно-комунікаційне забезпечення бібліотеками електронного врядування в Україні. Запропонувала власне поняття «бібліотеки з доступу до електронного врядування», яке, на її думку, є основою для участі громадянського суспільства в електронному управлінні.

Козачок Іван, аспірант НАКККіМ висвітлив сучасні аспекти формування і розвитку медійної та інформаційної грамотності в Україні. Зазначив, що використання різних шляхів, поєднання методологічних основ та масових комунікацій в процесі розвитку та створення контенту для сучасного споживача медіа повинно системно і чітко регулюватися не тільки з боку громадськості та ініціативних груп людей, а й державних інституцій, що створюють рушійний поштовх для поширення медіа грамотності серед населення нашої країни.

Юлія Вишнякова. магістрант КНУКіМ присвятила доповідь науковій школі В.М. Медведєвої, трудовій діяльності професора, методичній, науково-педагогічній роботі. Ознайомила присутніх із колом наукових інтересів вченого, визначила основні напрями її досліджень.

Єлизавета Чернова, магістрант КНУКіМ доповіла про основні міжнародні принципи бібліотечного обслуговування користувачів з особливими потребами. Відмітила, що розвиток бібліотечних послуг для людей з особливими потребами паралельно з розробкою сучасних технологій, прогресом інформаційно-комунікаційних систем та соціальних змін прискорює інтеграцію користувачів з особливими потребами у використання основних бібліотечних послуг.

Артем Кулеша, студент кафедри інформаційних технологій КНУКіМ характеризував фейк як елемент інформаційної війни. Звернув увагу, що фейки є різними за формами, методами передачі, змістом, тому виникає потреба їх класифікувати.

Підсумовували роботу наукового семінару кандидат педагогічних наук, професор, професор кафедри інформаційних технологій КНУКіМ Валентина Миколаївна Медведєва, кандидат культурології, доцент кафедри інформаційних технологій, директор наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Іванович Горбань та кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри інформаційних технологій, заступник декана факультету соціокультурної діяльності КНУКіМ Олена Олександрівна Каракоз.

Зазначили, що всі виступи вирізнялися своєю оригінальністю, учасники охоче ділилися своїми думками стосовно актуальних проблем бібліотечно-інформаційної сфери. Доповідачі окреслили проблематику обраної ними теми, а також цілі і завдання, яких вони прагнуть досягти у своїх дослідженнях.

Наукові семінари сприяють плідній дискусії та активній зацікавленості молоді у наукових дослідженнях, тому організатори запрошують надалі до участі всіх бажаючих.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації