«Творчі інсталяції» Оксани Чуєвої

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Творчі інсталяції» Оксани Чуєвої

У межах бібліотечного мейнстриму в мистецькій залі Наукової бібліотеки КНУКіМ відбулось відкриття виставки творчих робіт дизайнера-графіка, кандидата мистецтвознавства, викладача Кафедри графічного дизайну і реклами Оксани Чуєвої.

Текстильні композиції, як дизайнер називає свої роботи, мають в основі техніку гобелену. Для Оксани Володимирівни текстильні роботи – це відпочинок від комп’ютера. Це робота «руками» з різним матеріалом, що дає можливість «переключитись» та помітити щось зовсім інше – просте, але привабливе і цікаве.

Представлені на виставці роботи виткані на рамі, схожій до ткацького станка. При створенні інсталяцій використовуються будь-які матеріали: мушлі, кераміка, колоски пшениці, гілки винограду, нитки різної фактури, шкіри, намистини тощо. Оксана Чуєва, коментуючи представлені роботи наголосила: «Перші створені гобелени мали тематичну композицію, нині їм притаманний формальний, асоціативний аспект. Люблю зміну фактур у роботі, щоб інсталяції мали відчуття тактильності. Сюжети для робіт – це, переважно, казкова, філософська та міфологічна тематика або емоції сьогодення».

Юрій Горбань, кандидат культурології, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, відкриваючи виставку зазначив: «Інсталяції дійсно чудові та оригінальні. Інтерес, який вони викликали, свідчить про актуальність сучасного декоративного мистецтва, необхідність проведення таких заходів для популяризації творчості викладачів університету. Колекція гобеленів надихає на гарний, позитивний настрій».

Наталя Удріс, завідувач Кафедри графічного дизайну і реклами, зазначила, що для творчої людини важливим є розкриття свого потенціалу у різних видах мистецтва, не обмеженими професійними навичками. Декоративне мистецтво – гобелен – є протилежним графічному дизайну, але за рахунок цього вкрай необхідний для візуалізації роботи у віртуальному просторі. «Виставка Оксани Володимирівни – яскравий наочний приклад того, яким чином необхідно проявляти свій потенціал. Художня мова та мистецький ефект гобеленів демонструє нові графічні рішення та можливості графічного дизайну».

Тетяна Божко, кандидат мистецтвознавства, доцент Кафедри графічного дизайну і реклами продовжила думку колег, підкресливши, що творчі люди схожі на кіндер-сюрприз, адже всередині завжди прихована оригінальність: «Оксана Володимирівна розкривається новими гранями творчості, які ми спостерігаємо із подивом та захопленням. Кожна її робота насичена талантом і дозволяє розуміти неординарність її творчої натури».

Олена Скаченко, завідувач сектору методичної роботи у підсумку наголосила, що «Текстильні інсталяції Оксани Чуєвої – це настрій та неймовірні враження, це внутрішня динаміка та позитив. Вони ілюструють єдність стародавніх та сучасних сюжетів, поєднують традиційні та нові прийоми, несуть величезні позитивні емоції».

Відвідати чудову виставку гобеленів, що розташована поруч з експозиціями наукових видань викладачів Університету культури, можна буде упродовж усього тижня «Бібліотечного мейнстриму».

Схожі публікації