В Україні створять єдину вебплатформу для науковців

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > В Україні створять єдину вебплатформу для науковців

10 листопада 2021 р. за ініціативою Міністерства освіти і науки України було проведено онлайн-брифінг «Говоримо про науку!», присвячений Всесвітньому дню науки. Основна тема брифінгу – популяризація науки та інновацій в Україні.

Запис онлайн-трансляції брифінгу «Говоримо про науку!» дивіться тут

Міністерство освіти і науки планує створити єдину онлайн-платформу, яка надасть можливість ученим отримати доступ до наукових праць та розміщувати на ній власні дослідження.

Спікерами заходу були: заступник Міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов; заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький; в.о. генерального директора директорату науки та інновацій МОН України Григорій Мозолевич, представники Національного фонду досліджень України, наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, закладів вищої освіти й наукових установ України.

Заступник Міністра освіти і науки з цифрової трансформації Артур Селецький під час брифінгу розповів про ті інструменти, які зараз створюються у міністерстві для популяризації та цифровізації науки в Україні. Зокрема, йшлося про Національну електронну наукову інформаційну систему, положення про яку нещодавно було оприлюднено для громадського обговорення. Він повідомив, що до цього часу у науковців було багато різноманітних сайтів і платформ, на яких вони шукали необхідну інформацію.

«І ми зрозуміли, що це треба об’єднувати в єдину платформу і робити зручний інструмент, який дасть можливість вченим, не відвідуючи різні сайти, мати доступ, наприклад, до своїх наукових праць чи пошукати, що є в інших», – пояснив Артур Селецький.

Він також повідомив, що одним з перших кроків планується створити на платформі профіль науковця та зручного функціоналу для пошуку робіт. Відтак платформа розвиватиметься, і в підсумку має містити інформацію також про всі наукові установи, лабораторії, інфраструктуру тощо.

Артур Селецький зазначив: «Для науковця це буде єдиний простір, де він зможе відпрацювати всі свої робочі процеси: від подання дисертації до пошуку необхідних даних. А для держави це буде інструмент, щоб подивитися, наскільки наука буде готова до тих чи інших змін. Наприклад, ми завтра кажемо: Україна хоче розвиватися в ракетобудуванні. Ми одразу ж зможемо подивитися аналітичні дані, чи взагалі наша наука готова до цього, або ж потрібно збільшувати наукові потужності».

Нагадаємо, що 30 жовтня 2021 року у межах заходу Sсience&Business StartupBootcamp для науковців, стартапів і підприємців на ранніх стадіях розвитку в галузі наукоємних інновацій та технологій було презентовано вебплатформу «Наука і бізнес» – цифрового інструменту для взаємодії між вченими та підприємцями. «Наука і бізнес» – це онлайн майданчик для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти. Платформа дає можливість бізнесу знайти науковий результат, необхідний для його розвитку, а вченим — реалізувати власний науковий потенціал та комерціалізувати результати свого наукового пошуку. Основними завданнями проєкту є розвиток інноваційної економіки в Україні та створення для інвесторів привабливого, конкурентоспроможного та якісного бізнес-середовища, орієнтованого на практичне використання наукових досліджень та розробок вчених України.

Ознайомитись із веб-платформою «Наука і бізнес» можна тут

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/ua

Схожі публікації