Валентина Сінельнікова: «Не ігноруйте свою історію!»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Валентина Сінельнікова: «Не ігноруйте свою історію!»

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася презентація книги «Українці Нижнього Поволжя: історія і сьогодення» заступника декана Факультету музичного мистецтва, кандидата історичних наук, доцента, дослідника історії східної української діаспори Валентини Сінельнікової.

«В основу видання покладена моя родинна історія, проте вона є частиною великої історії. Книга – це моє «дякую» предкам, які зробили неоціненний вклад у наше сьогодення. До того ж, я присвятила її батькам і чоловіку, адже вони підтримували та надихали мене», – розпочала захід авторка.

Також Валентина Володимирівна наголосила на тому, що видання має символічне оформлення: «Випалений степ на обкладинці уособлює непросту історію наших попередників, бо багато років тому вони через поле перебирались із різних куточків світу до України».

Промова заступника декана Факультету музичного мистецтва супроводжувалася презентацією, котра складалась із фотографій та відеороликів, зроблених під час наукових експедицій.

Видання містить декілька розділів, у яких висвітленні найдрібніші подробиці переселення українського народу та формування національних культурних традицій. Інформація збиралась протягом багатьох років у різний спосіб: особисте спілкування та листування з українцями Нижнього Поволжя, пошуки архівних періодичних видань, консультації з науковцями-фольклористами.

«Важливість цієї праці вимірюється щонайменше у слов’янському масштабі. У ній відтворені давно забуті традиції нашого народу, котрі неодмінно треба пам’ятати, поважати та яких варто дотримуватись. Я впевнена, що книга «Українці Нижнього Поволжя: історія і сьогодення» змусить читача замислитися над важливим питанням «Яке моє коріння?». Звісно, ще є перспективи для подальших досліджень, тому я вірю, що знайдуться послідовники цієї наукової течії», – зауважила рецензент книги, кандидат історичних наук, доцент Кафедри бандури і фольклору КНУКіМ Ольга Поріцька.

Заслужений працівник культури України, відомий фольклорист, професор Іван Сінельніков під час свого виступу згадав цікаві моменти із проведених експедицій, в яких він брав участь, допомагаючи віднаходити та відновлювати народно-пісенні традиції Нижнього Поволжя.

Також на заході була присутня завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання Київського міського будинку вчителя Світлана Коб’юк. Вона привітала авторку із публікацією книги і вручила Подяку «За плідну співпрацю та пропаганду національної культурної спадщини».

Директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидат культурології, доцент Юрій Горбань акцентував увагу присутніх на тому, що книга дослідника історії східної української діаспори – унікальний здобуток історії та культури українського народу, з яким варто ознайомитись і студентам, і викладачам.

Завершилась презентація видання феєричними композиціями фольклорного ансамблю «Кралиця» (художній керівник – Іван Сінельніков), ставши музичним обарвленням заходу. Співаки настільки вразили автентичним звучанням й енергетикою виконання, що до виступу приєдналась і авторка, зазначивши у фіналі пісенного дійства: «Не ігноруйте свою історію!».

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації