Видавничий бізнес як особливий вимір діяльності

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Видавничий бізнес як особливий вимір діяльності

У Науковій бібліотеці КНУКіМ триває «Тиждень книги», під час якого проходять творчі зустрічі і цікаві заходи.

Цього разу у читальній залі бібліотеки в рамках вивчення навчальної дисципліни «Інформаційний бізнес» (викладач – кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, директор Наукової бібліотеки Юрій Іванович Горбань) відбулася зустріч студентів 4-го курсу групи КББ-43 Факультету культурології з директором видавництва Ліра-К Віталієм Івановичем Зарицьким.

На заході були присутні викладачі Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, працівники бібліотеки. На початку лекції Юрій Іванович зазначив: «Розбудова будь-якої держави, реалізація проривів у нові технічні й технологічні горизонти, здійснення реформаторських кроків в усіх сферах життєдіяльності держави, у тому числі у виробничій та науковій, в принципі неможливі без сучасних, добре освічених, професійно підготовлених фахівців, спроможних реалізувати ці завдання, чітко усвідомлюючи мету, до якої вони прагнуть, й досконало володіючи інструментальною базою і знаннями, що дають їм змогу її досягти».

Віталій Іванович поділився досвідом створення особистого бізнесу. Розповів молоді про головні напрями, на яких видавець має зосереджувати увагу, про дії, що забезпечують конкурентоспроможність, та пошуки шляхів розширення асортименту і послуг.

Тим, хто збирається розвивати власну справу, порадив особисто пройти всі ланки виробничого процесу, щоб знати про важливі моменти, які часто визначають успішну діяльність.

Студенти активно включились в обговорення теми. Звучали запитання про перспективи розвитку книговидавництва та книжкової торгівлі; щодо проблем видавця, які пов’язані з авторським правом; активність попиту на навчальну й художню книгу; конкурентоспроможність української книги на ринку.

Віталій Іванович запропонував викладачам і студентам співпрацювати й надалі, використовуючи різні форми спілкування, зокрема екскурсії до «Видавництва Ліра-К» для докладного ознайомлення із процесами перетворення рукопису на книгу, що буде цікавим і корисним в ході опанування навчальних дисциплін «Історія книги», «Консервація і збереження документів», «Інформаційний бізнес».

Упродовж обговорення дійшли висновку, що численні засоби масової інформації як традиційні друковані, так і сучасні електронні, у цих аспектах не можуть жодним чином конкурувати з логічним, системним, послідовним і завершеним знанням, що дає книга, оскільки несуть короткострокову й фрагментарну інформацію про світ.

Тобто будь-які кардинальні зміни в державі, зорієнтовані на майбутнє й довготривалу перспективу, мають починатися з наповнення навчальних закладів, бібліотек, відповідних наукових і управлінських установ, полиць численних книгарень достатньою кількістю книг.

У день зустрічі відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з виставкою наукового доробку викладачів КНУКіМ, який був надрукований у «Видавництві Ліра-К» за останні два роки.

На завершення зустрічі Юрій Іванович від імені в. о. ректора КНУКіМ вручив подяку за плідну співпрацю з Київським національним університетом культури і мистецтв у формуванні фонду Наукової бібліотеки, проведенні спільних заходів для студентів та з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права

Схожі публікації