Винагорода за високий професіоналізм і віддану працю

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Винагорода за високий професіоналізм і віддану працю

Високу оцінку здобула творча багаторічна праця співробітників Наукової бібліотеки КНУКіМ.

Наукова бібліотека КНУКіМ – інформаційний центр університету, що забезпечує доступ до світових інформаційних ресурсів, знаходиться в центрі академічного та дослідницького процесів, органічно поєднує у своїй діяльності традиційні і новітні ресурси.

Бібліотека підтримує розвиток освіти та науки в університеті, пропонуючи ресурси для отримання знань на основі відкритості інформації, оперативності та комфортності, забезпечує ефективність бібліотечного обслуговування і програм для своїх користувачів, є методичним центром для бібліотек навчальних закладів Міністерства культури України І-ІІ рівнів акредитації.

170202

Працівники позиціонують себе по-новому – активно освоюють соціальні та інформаційні технології, тобто все, що стосується інформації – її створення, систематизації та доведення до користувача. Трансформуючи увесь комплекс послуг для якомога повнішого задоволення потреб користувачів, бібліотека стає інформаційним центром забезпечення європейського рівня якості і змісту навчального процесу, освітньо-наукової діяльності університету.

За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, високий професіоналізм, багаторічну плідну працю та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек відзначені Почесними грамотами Міністерства культури України найкращі співробітники бібліотеки: Юрій Іванович Горбань, Лариса Анатоліївна Рибка, Тамара Василівна Сизоненко, Алла Василівна Мальшакова, Галина Олександрівна Стешенко. Нагороджені дотримуються спільних поглядів на основні принципи діяльності бібліотеки, і водночас, у кожного є своє бачення стосовно тактики реалізації задач в бібліотечній роботі.

Наказ

Під час церемонії вручення грамот особисто поспілкуватись із працівниками Наукової бібліотеки КНУКіМ вдалося журналістці офіційного веб-ресурсу knukim.edu.ua Юлії Мовчан. Співробітники книгозбірні із приємністю поділилися поглядами щодо концепції розвитку бібліотеки, розповіли про її історію, становлення та ефективну співпрацю з навчальними підрозділами університету.

IMG_3671

Юрій Іванович Горбань – кандидат культурології, доцент, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ

Юрій Іванович Горбань висловив думку щодо формування нової концепції розвитку бібліотеки та важливості задоволення інформаційних потреб користувачів:

«В останні десятиліття сформувалася нова концепція бібліотеки, яка свідчить про її переорієнтацію (як і інших інформаційних установ) на користувача, що призводить до поєднання протилежних на перший погляд функцій бібліотеки: архівне збереження та забезпечення широкого доступу до світових інформаційних ресурсів, до документів будь-яких видів і на будь-яких носіях.

Для виконання зазначених функцій важливо – організувати обслуговування відповідно до вимог та очікувань реальних і потенційних читачів, створити комфортне інформаційне середовище в бібліотеці, знайти реальну матеріальну і моральну підтримку керівництва університету.

Як відзначається в документах ІФЛА (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ), «Бібліотека – це серце інформаційного суспільства». Перифразуючи цей вислів, можна сказати, що бібліотека – це серце університету. Моя мрія – щоб серце це билося ритмічно і потужно, подаючи інформаційний кисень для підтримки університетської науки і навчального процесу, ще багато-багато років».

IMG_3677

Лариса Анатоліївна Рибка – заступник директора наукової бібліотеки

Заступник директора Наукової бібліотеки КНУКіМ Лариса Анатоліївна Рибка зосередила увагу на завданнях і перспективах книгозбірні:

«Технічний прогрес сприяє розвитку всіх сфер життя. Бібліотека як інформаційний ресурс не є винятком. Основні завдання бібліотеки – це зібрання, упорядкування, зберігання знань та інформації. В майбутньому з’являться якісно нові носії інформації, і бібліотека обов’язково має придбати їх у свої фонди.

Я вважаю, що бібліотека майбутнього – це технічно та матеріально забезпечений об’єкт, що відповідає сучасності».

IMG_3683

Тамара Василівна Сизоненко – головний бібліотекар

Головний бібліотекар Тамара Василівна Сизоненко розповіла про важливу роль і цінність бібліотек в інформаційному суспільстві:

«Наукова бібліотека КНУКіМ, в якій я працюю багато років, пройшла шлях становлення, розвитку і удосконалення разом з університетом, як його складова і невід’ємна частина. І завжди вона прагнула бути джерелом живої думки для викладачів і студентів, розкриваючи перед ними невичерпний світ знань.

Збігають літа, на зміну одним поколінням бібліотекарів приходять інші, а бібліотека живе, розвивається, набуває нових форм, багатіє книжковими скарбами, щоби ще довго служити студентам, науковцям, університету.

Проте, які б зміни не відбувались у суспільстві під впливом нових технологій, незмінним лишається гуманістичний образ бібліотеки, і основним її призначенням залишається сприяння інтелектуальному розвитку людини.

Бажаю своїм колегам і всім друзям книги та бібліотеки здоров’я фізичного і духовного, успіхів, процвітання!»

IMG_3674

Алла Василівна Мальшакова – провідний бібліотекар

Акцентувала на результативній співпраці наукової бібліотеки з численними навчальними підрозділами університету провідний бібліотекар Алла Василівна Мальшакова:

«Завдяки підтримці всіх починань наукової бібліотеки з боку керівництва вузу, тісній співпраці з факультетами і кафедрами, всіма підрозділами університету, бібліотеці вдалося вийти на новий рівень роботи, забезпечуючи ефективну підтримку науково-освітнього процесу інформаційними ресурсами у зручній і сучасній формі.

Сьогодні Наукова бібліотека КНУКіМ надає сучасні бібліотечно-інформаційні послуги студентам, аспірантам, професорсько-викладацькому складу, співробітникам, а також користувачам з інших вузів.

На майбутнє потрібно ставити цікаві завдання, для цього в бібліотеки є гарне підґрунтя – традиції, творчий потенціал колективу і впевненість у подальшій підтримці керівництва університету.

Наукова бібліотека КНУКіМ стала інтелектуальним центром університету – сприяє підвищенню інтелектуального і морального потенціалу студентства, гуманізації всіх соціальних процесів, сприяє формуванню наукового світогляду і підвищенню культурного рівня кожної особистості».

IMG_3686

Галина Олександрівна Стешенко – провідний бібліотекар

Історією розвитку і становлення бібліотечної системи упродовж власної багаторічної професійної діяльності поділилася провідний бібліотекар Галина Олександрівна Стешенко:

«Мені хотілося б поділитися своїми думками з приводу професії, якій я віддала 37 років свого життя та змін, які зазнають бібліотеки сьогодні. Ми живемо у час, коли Інтернет, компютери заполонили наше життя. Ці зміни обєктивні, ми маємо зважати на них. За мого професійного життя бібліотека пройшла шлях від карткового каталогу з картками, написаними від руки, а згодом, надрукованими на друкарський машинці, до електронного каталогу, створеного за допомогою компютера та відповідного програмного забезпечення. Це значно полегшило роботу бібліотекаря, зробило її комфортнішою.

Мені дуже хочеться, щоб наша бібліотека була чимось більшим, ніж просто зібранням книг, журналів, газет та інших носіїв інформації, щоб вона залишалась центром духовного життя університету, територією культури, де проходить живий творчий процес спілкування бібліотекаря з читачем, метою якого є формування мислячої молодої людини, майбутнього будівника демократичної та процвітаючої України».

170503

170516

170544

170614

Отже бажаємо працівникам Наукової бібліотеки КНУКіМ професійних успіхів, вдячних студентів-читачів, творчої наснаги, сміливих ідей та реалізації нових яскравих проектів. А незмінними супутниками на вашому трудовому шляху хай будуть повага і визнання.

Схожі публікації