Всесвітній день серця!

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Всесвітній день серця!

До Всесвітнього дня серця Спортивний клуб КНУКіМ, залучившись підтримкою соціального партнерства Hearts.in.ua, підготував інформаційно-розважальну програму під гаслом «Поділіться енергією» (Share the power)».

Відомо, що краще не допустити розвиток захворювання, ніж потім його лікувати. Усі медики світу радять час від часу проходити профілактичне обстеження, саме тому протягом дня в читальній залі Наукової бібліотеки КНУКіМ представники оздоровчої платформи Cardiolyse та Інституту медицини праці НАМПУкраїни проводили експрес-діагностику серцево-судинної системи для всіх бажаючих.

Також на головній площі Університету культури організували хореографічний флешмоб: учасники вишикувались у величезне «серце», а їхні рухи нагадували пульсацію. До того ж, молодь зробила зарядку, котра називалась «Енергія для твого життя»: дівчина на сцені показувала 3-хвилинний комплекс фізичних вправ, а інші повторювали.

Опісля студенти довідались про те, як надати долікарську допомогу під час інфаркту або інсульту. Інструктори симуляційно-тренінгового центру клініки «Добробут» проінструктували та продемонстрували на практиці алгоритм дії серцево-легеневої реанімації.

Фахівці наголосили на тому, що спочатку людина має впевнитись, що її життю та здоров’ю нічого не загрожує, а тільки потім приступити до надання допомоги. Обов’язкова умова при цьому – наявність одноразових рукавичок.

Медичні працівники акцентували увагу КНУКіМівців на важливості дотримуватись правил проведення масажу серця, а саме: швидкість має становить 100-120 натискань за хвилину, а глибина натиску – 5-6 см. Якщо робити процедуру повільніше, то кров не надійде до серця і ми не врятуємо людину.

Учасники заходу мали можливість відвідати лекцію «Здоровий вибір для серця. Як кинути палити», у межах якої відбулося тестування на залежність від тютюну. Спікером був кандидат медичних наук, головний лікар Київського міського центру здоров’я – Отто Стойка.

«Куріння – це не просто звичка, це нікотинова токсикоманія. Україна – одна з країн, у яких ще й досі велика смертність від сигаретної залежності. Близько 40% молодих людей в нашій країні палять. За статистикою, жінок та дітей, які курять, у нас більше ніж середній покажчик у світі», – звернув увагу слухачів мовець.

Серцево-судинні захворювання – кілер номер один. Вони є причиною понад 17 мільйонів смертей і третини інвалідності. На жаль, в українському суспільстві обізнаність щодо факторів ризику є дуже низькою.

Здорові серця мільярдів – це не лише наука, медицина, а й мистецтво жити: милосердно ставитися до себе та інших, піклуватися про довкілля та поширювати соціальне партнерство.

Дорогі друзі, в організмі достатня кількість парних органів і лише серце на самоті. Бережіть його!

Схожі публікації