Бібліотека – це храм книги, дзеркало нашої історії, скарбниця часу, яка прокладає стежину в майбутнє.
Науково-педагогічний колектив Кафедри книгознавства і бібліотекознавства ФК та бібліотекарі Наукової книгозбірні КНУКіМ відзначили Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди професійного свята всіх працівників бібліотечної галузі в університеті культури відбулася чудова концертна програма.
Урочистості розпочалися із привітання Михайла Поплавського: «Бібліотеки є «стовпами цивілізації», пам’яттю людства, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. Це духовна скарбниця знань і мудрості народу.
Історія Київського університету культури нерозривно пов’язана з розвитком Факультету культурології та підготовкою фахівців бібліотечної галузі. Наукова бібліотека КНУКіМ сьогодні є інформаційним центром університету, який з’єднаний з усіма світовими ресурсами та використовує найвищі європейські стандарти в організації обслуговування своїх користувачів.
Поздоровляю всіх бібліотекарів, провідників у світ нового і непізнаного, із професійним святом. Бажаю вам творчої наснаги, міцного здоров’я, мирного неба і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі. Щастя вам і добра», – сказав Михайло Поплавський.
До святкових привітань приєднався кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Іванович Горбань: «Шановні колеги, дорогі друзі!
Щиро вітаю вас із Всеукраїнським днем бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки у житті суспільства.
Бажаю бібліотекарям завжди залишатися лідерами модернізації українського бібліотечного сектору та наполегливо рухатися до поставлених цілей. Миру вам добробуту і злагоди».
Про відданість бібліотечних працівників своїй корисній справі, давню і добру дружбу із книгою розповіла кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник культури України Валентина Миколаївна Медведєва: «Скільки сонця у ваших долонях, скільки добра та світла ви несете людям – бібліотекарі. Мені професія дарувала надзвичайно щасливе життя, знайомство з відомими письменниками, композиторами, художниками. Це велика радість спілкування. Бажаю, щоб ви опікувалися нашою професією, тому що вся інформація – пов’язана з книгою. Я хочу, щоб ви відчували радість роботи не лише з електронними книгами, але й зі справжніми друкованими виданнями».
На святкування було запрошено директора бібліотеки ім. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, кандидата історичних наук Олега Олеговича Сербіна: «Я щиро радий вкотре відзначати це професійне свято в такому приємному та дружньому колі. Хочу побажати студентам брати приклад зі старших товаришів, приносити щось нове в нашу професію. Кожен з вас є інформаційним носієм, який продукує ті знання, які можуть бути корисними і в цьому є наша сила».
Свої найщиріші побажання висловила доктор культурології, професор, заслужений працівника культури України, член-кореспондент Міжнародної Академії Інформатизації Тетяна Олексіївна Долбенко: «Недаремно Всеукраїнський день бібліотек святкується разом із Днем віри, надії та любові. Тому що ми з вами сподіваємося на віру, надію, любов, благополуччя та мир в нашій державі. В Україні існує до 40 000 бібліотек, нас же більше 68 000 спеціалістів, це така велика армія людей, які віддають свою щоденну працю для задоволення інтересів суспільства. Адже бібліотеку відвідують і творчі люди, і науковці, і діти. Тобто наш фах є суспільно корисним. Ми покликані зробити щасливими не лише себе, але й інших. Зі святом!»
На творчому заході молодь КНУКіМ віддала шану людям, які присвятили своє життя книзі, знанням та науці, подарувавши творчі перфоманси поезії, пісень, танців та пізнавальної презентації про всі книгозбірні світу.
Студентський декан Факультету культурології, студентка 3-го курсу, гр. КББ 43 Маргарита Сухачова свої привітання втілила у неймовірно запальному танцеві «Диско». Четвертокурсник гр. КББ 42 Михайло Невідомський, лідер гурту «Апокриф» прочитав реп на поеми «Не женися на багатій» та «Маленькій Мар’яні» Т.Г. Шевченка. Студентка І-го курсу гр. КББ 45 Юлія Миколайчук присвятила всім бібліотекарям та науково-педагогічному колективу Кафедри книгознавства і бібліотекознавства проникливі рядки з поезії «Читач» Анни Ахматової.
Завітав на яскраве свято в.о. ректора КНУКіМ, доцент, заслужений працівник культури України Ігор Савич Бондар, який привітав і нагородив кубками й дипломами викладачів Кафедри книгознавства і бібліотекознавства.
«Прийміть мої вітання з цим великим святом. Ви знаєте, що сьогодні вся інформація зосереджена в Інтернеті, тепер модно читати з комп’ютерів, телефонів, планшетів, але книга завжди була, є і буде джерелом знань та найбільшим скарбом людини, незважаючи ні на що. Особисто я важко сприймаю великий обсяг інформації з комп’ютера, тому часто роздруковую книги, щоб насолодитися саме процесом читання не з монітора. Без бібліотеки наш виш не був би справжнім. За книгозбірнями – майбутнє, тому їх треба берегти, розвивати і вдосконалювати», – наголосив Ігор Савич.
Теплі і щирі слова вітань прозвучали від декана Факультету культурології, доктора психологічних наук, професора Людмили Євгеніївни Просандєєвої: «Я хочу висловити слова подяки нашому старшому поколінню, шановним викладачам Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, нашим бібліотекарям, які започаткували бібліотечну справу в нашому виші. Ще раз дякую вам за молодь, яку могли виховати тільки найкращі викладачі. Низький вам уклін».
Заступник декана, кандидат історичних наук, доцент Олена Олександрівна Каракоз побажала працівникам бібліотечної галузі, натхнення, добробуту, родинного затишку, невичерпної енергії та успіхів у всіх починаннях.
Особливі вітання прозвучали від декана Факультету хореографічного мистецтва Лариси Юріївни Цвєткової: «Ми щиро вітаємо вас із професійним святом як найдосвідченіший факультет, бо саме з вашого факультету розпочинається історія КНУКіМ, як найосвіченіший факультет, бо вся ваша діяльність пов’язана зі знаннями. Ми завжди з шаною та подякою звертаємося до вас та зичимо здоров’я, наснаги і щоб ви завжди відчували свою необхідність». У дарунок від Факультету хореографічного мистецтва студенська молодь Кафедри сучасної хореографії презентувала запальний танець.
Завершилось святкування у КНУКіМ ліричною композицією, яку супроводжував зворушливий повільний танець викладачів і студентів Кафедри книгознавства і бібліотекознавства та колективу Наукової бібліотеки КНУКіМ.
В університеті культури – лише найкращі події!