Вшанування пам’яті М.Ф. Біляшівського

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Вшанування пам’яті М.Ф. Біляшівського

17 жовтня 2017 року працівники Наукової бібліотеки КНУКіМ Я.А. Якубенко, завідувач відділом книгозберігання та В. М. Шостак, завідувач сектору рідкісних та цінних документів взяли участь у круглому столі «Микола Федотович Біляшівський – перший Бібліотекар Київської політехніки. До 150-річчя від дня народження» з нагоди вшанування пам’яті видатного українського вченого, археолога, мистецтвознавця, етнографа, академіка Академії наук України, автора проекту першого закону України про охорону пам’яток історії, культури і мистецтва. Захід відбувся у науково-технічній бібліотеці ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

Відкрила круглий стіл директор НТБ НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» О. М. Бруй. Вона зазначила, що ця зустріч – перша в низці заходів, які будуть проходити в м. Києві з нагоди ювілею М.Ф. Біляшівського.

М.Ф. Біляшівський за декілька років своєї праці чимало зробив для бібліотеки: було засновано журнальний відділ, складено абетковий каталог, упорядковано «Статут бібліотеки». О.М. Бруй підкреслила, що і нині значну частину фонду рідкісних і цінних видань складають старовинні фоліанти – стародруки з приватних колекцій викладачів Київської політехніки, а також книги й періодичні видання з особистої бібліотеки М.Ф. Біляшівського.

Почесним гостем круглого столу став онук відомого вченого – Біляшівський Микола Миколайович, який був глибоко зворушений такою увагою до особи його діда. Микола Миколайович розповів, що він досліджує спадщину Миколи Федотовича,  прізвище  якого раніше замовчувалось в історії України. Микола Миколайович продовжує справу Миколи Федотовича Біляшівського, працюючи в Національному музеї історії України.

Щиру зацікавленість присутніх викликала доповідь Р. Я. Коваленко, головного спеціаліста відділу використання інформації документів та інформаційних технологій Державного архіву Київської області. Вона зазначила, що в архіві зберігається понад сто маловідомих документів, в яких згадується прізвище М.Ф. Біляшівського. Вивчення цих матеріалів дає змогу заповнити білі плями в біографії цієї непересічної людини.

Ярослав Анатолійович Якубенко привітав учасників круглого від імені керівництва Наукової бібліотеки КНУКіМ та подарував видання бібліотеки.

Участь у семінарі надихнула бібліотечних працівників на переосмислення важливості місії та значення бібліотек у збереженні національного надбання українського народу, зберігання книжкових цінностей для наступних поколінь.

Схожі публікації