Як і де шукати та Як оцінити знайдену інформацію: вебінар із інформаційної грамотності для магістрів КНУКіМ

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Як і де шукати та Як оцінити знайдену інформацію: вебінар із інформаційної грамотності для магістрів КНУКіМ

З 24 по 31 жовтня 2021 року проходить Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності, співорганізатором якого є ЮНЕСКО.

У рамках #GlobalMILWeek наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв 20 та 27 жовтня провела вебінари з інформаційної грамотності для магістрів Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та Кафедри комп’ютерних наук КНУКіМ. Модерувала заходи – Алла Гаврилюк, доктор наук із державного управління, доцент ФГРТБ.

Вебінари зареєстровані на платформі національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» та відображаються на карті. https://filter.mkip.gov.ua/mapa/

Під час вебінарів, Олена Скаченко, завідувачка відділу наукової комунікації і публікаційної діяльності Наукової бібліотеки КНУКіМ презентувала магістрам електронний курс інформаційної грамотності «Проведення наукового дослідження».

На першому вебінарі розглядалися модулі «Пошук інформації» та «Інструменти пошуку»; на другому – модулі «Джерела інформації» та «Оцінка джерел».

Перед початком заняття 20 жовтня студенти пройшли тестування на визначення рівня знань з пропонованої тематики навчання. Для виявлення рівня медіаграмотності, учасники вебінару 27 жовтня пройшли тест «Пропала грамотність?» національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» http://gamesinlibraries.blogspot.com/

Після завершення вивчення освітньої складової всього курсу, магістри пройшли підсумкове тестування на платформі цифрового інструменту навчання Kahoot. Питання для тестів розробили співробітники науково-методичного відділу та відділу наукової комунікації і публікаційної діяльності Наукової бібліотеки КНУКіМ.

Результати підсумкового тестування продемонстрували достатній рівень інформаційної грамотності: з 18 учасників – 7 студентів – правильно відповіли на понад 76% із 17 запропонованих питань, допустивши 1-3 неправильних відповідей. При цьому 13 учасників із 18 правильно відповіли на понад 53% тесту (допустивши 6-8 неправильних відповідей).

Тож, проведені під час #MILWeek2021 заходи з формування навичок інформаційної грамотності магістрів засвідчили їхню актуальність та продемонстрували можливості наукової бібліотеки університету до змін та трансформації її послуг.

Схожі публікації