Як оформити наукову статтю

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Як оформити наукову статтю

Кафедра філософії, Науково-дослідний інститут та Наукова бібліотека КНУКіМ організували та провели майстер-клас для студентів, аспірантів і магістрів університету на тему «Як оформити наукову статтю». Спікерами на майстер-класі стали:

  • завідувач сектора методичної роботи науково-методичного відділу Наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Олексіївна Скаченко, яка розповіла присутнім про структуру наукової статті;
  • завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки КНУКіМ Вероніка Віталіївна Степко, темою виступу якої було «Оформлення посилань на літературу за новим ДСТУ. Reference, УДК»;
  • завідувач відділу інформаційних технологій Наукової бібліотеки КНУКіМ В’ячеслав Вікторович Лук’яненко з розповіддю про перевірку в системі «Unicheck» та правила оформлення цитувань.

На майстер-класі були присутні студенти-магістри, які нині вивчають навчальну дисципліну «Методологія й організація наукових досліджень» (викладач – кандидат педагогічних наук, професор Людмила Павлівна Бойко), аспіранти та науково-педагогічні працівники університету.

Відкрив захід директор Наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент Юрій Іванович Горбань.

«Ми раді вас вітати на сьогоднішньому майстер-класі «Як оформити наукову статтю», який продовжує серію тематичних зустрічей у Науковій бібліотеці КНУКіМ. Сподіваюсь, що такі заходи стануть традиційними та будуть збирати ще більш широке коло студентів і науковців».

Від імені організаторів виступили завідувач Кафедри філософії, доктор педагогічних наук, доцент Катерина Михайлівна Кириленко і директор Науково-дослідного інституту, кандидат педагогічних наук, професор Людмила Павлівна Бойко. Вони привітали всіх присутніх та закцентували увагу на тому, що подібні заходи є необхідними для студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників, які хочуть бути в курсі всіх новітніх тенденцій наукової сфери в Україні та світі.

«Наукова стаття – це засіб комунікації в рамках наукової спільноти. Щоб вас змогли почути колеги, стаття має бути оформлена належним чином. Висвітленню саме цих аспектів і буде присвячена наша зустріч», – зауважила Катерина Михайлівна.

Людмила Павлівна розповіла, як нещодавно Кафедра філософії разом з Науково-дослідним інститутом організували лекцію директора Асоціації «Інформатіо-консорціум» Олексія Васильєва про авторське право для аспірантів вишу (http://knukim.edu.ua/avtorske-pravo-info-day-2/).

Привітала всіх присутніх і проректор з наукової роботи, доктор філософських наук, професор Тетяна Костянтинівна Гуменюк:

«Проведення таких заходів є надзвичайно важливим аспектом наукової діяльності університету. Бажаю всім плідної роботи!».

Майстер-клас розпочала Олена Олексіївна Скаченко, яка надала визначення поняттю «наукова стаття», поінформувала присутніх щодо видів і типів наукових статей та розповіла про їх основні структурні елементи. Також Олена Олексіївна поділилась із присутніми лайфхаками про те, з чого треба починати писати наукову статтю та як краще обирати її тему. Вона детально зупинилась на питаннях оформлення змісту власного дослідження та характерних ознаках наукової новизни результатів дослідження.

Наступною виступала Вероніка Віталіївна Степко, яка провела майстер-клас щодо правильного оформлення літератури та посилання до статті. Вона розповіла про 3 основні стандарти оформлення джерел в списку бібліографічних посилань: український стандарт ДСТУ 8302:2015, стиль американської психологічної асоціації (APA Style) та Гарвардський стиль (Harvard referencing style). Вероніка Віталіївна детально розказала та проілюструвала на прикладах основні правила оформлення різних джерел відповідно до існуючих стандартів і стилів.

Окремою темою стало УДК (універсальна десяткова класифікація) – бібліотечна класифікація документів, яка використовується для систематизації періодичних видань та різних документів. Вероніка Віталіївна розповіла, що таблиці УДК складаються з декількох частин: структури, методичних вказівок, основних розділів, алфавітно-предметних покажчиків до основних розділів, допоміжних таблиць та алфавітно-предметних покажчиків до допоміжних таблиць. Вероніка Віталіївна також акцентувала увагу присутніх, що інформаційно-бібліографічний відділ Наукової бібліотеки КНУКіМ завжди готовий допомогти всім визначити код УДК для наукових статей. Для цього необхідно надати назву статті, анотацію до неї та ключові слова.

Третім спікером був В’ячеслав Вікторович Лук’яненко, який розповідав про специфіку роботи сервісу «Unicheck», що перевіряє текстові документи на предмет пошуку плагіату та текстових запозичень із відкритих джерел в Інтернеті або наявної бази документів. Нині цей сервіс дуже активно використовують у закладах вищої освіти України з метою перевірки магістерських робіт та дисертаційних досліджень, зокрема, й в Університеті культури. В’ячеслав Вікторович підкреслив, що для будь-якої наукової статті важливим є правильне оформлення посилань на ті джерела, які використовує автор у роботі. Це сприяє не лише вищому відсотку унікальності тексту під час перевірки сервісом «Unicheck», а й формуванню доброчесного освітнього та наукового середовища. Зокрема, він проілюстрував приклади правильного оформлення цитат відповідно до їх видів.

Майстер-клас «Як оформити наукову статтю» став у нагоді всім присутнім, а той, хто хоче більш детально ознайомитись з темами, висвітленими на заході, може зробити це, переглянувши презентацію.

Презентація

Схожі публікації