«Захист від пропаганди та інформаційних маніпуляцій»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Захист від пропаганди та інформаційних маніпуляцій»

В умовах зумовлених стрімким розвитком суспільства. Щоденно створюється, поширюється  та накопичується велика кількість інформації: нерелевантної, фейкової в тому числі й маніпулятивної. Така інформація просочується в усі сфери нашого життя. А питання медіа грамотності виходить на новий рівень.

Співробітники наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв Абрамова Т. А., Борисенко Л. В. відвідали семінар «Захист від пропаганди та інформаційних маніпуляцій», організатори Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut.

На сьогоднішній день, очевидно, що український медіа простір є нічим іншим як полем великої інформаційної війни. І саме бібліотеки – як інформаційні центри беруть участь у формуванні  медіа грамотного користувача. Тому, працівники бібліотек, враховуючи вимоги часу і науково-технічний розвиток підвищують свій фаховий рівень у різних аспектах взаємодії з інформацією.

На семінарі розглядалися такі питання:

  • Маніпуляції: основні визначення.
  • Схеми маніпуляцій і вплив на людину.
  • Система прийняття рішень і маніпуляції рішеннями.
  • Технології маніпуляції.
  • Пропаганда. Деструктивна і конструктивна пропаганда. Схема деструктивної пропаганди. Вікно Овертона, як елемент конструктивної пропаганди.
  • Символи та умовні знаки у пропаганді.
  • Інформаційні атаки та інформаційний вплив пропаганди.
  • Система захисту та протидія пропаганді.

Український медіа простір – поле великої інформаційної війни. Потоки різноманітної пропаганди впливають на наших друзів, родичів, знайомих і звісно ж на нас з Вами. Щохвилини нами намагаються маніпулювати політики, комерційні структури і навіть військові.

Як же уникнути руйнівного впливу пропаганди? Як убезпечити себе та рідних від маніпуляцій третіх осіб?

Лектор Лемешко Даниїл, фахівець у галузі протидії політичній пропаганді та інформаційним маніпуляціям (має більше семи років досвіду), політичний експерт громадської організації «Поступ», відповідав на ці складні запитання.

Людина реагує на світ, в тому числі і на його інформаційний аспект в перш за все емоційно, тому основним полем для маніпуляції є емоції людини, а основним ресурсом – увага. Щоб бути  стійкими до маніпуляцій не потрібно знати супер формули, достатньо лише напрацювати звичку не робити швидких висновків, критично ставитися до інформації та перевіряти її, формувати гнучку позицію світосприйняття.

Треба пам’ятати, що найкращий захист від пропаганди та маніпуляції – інтелект та критичне мислення. На завершення Д. Лемешко наголосив: перш ніж поширити якусь новину – подумати, і не дозволяти ввести  себе в оману!

Схожі публікації