Збережемо довкілля: від ЕКОлогії природи – до ЕКОлогії душі

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Збережемо довкілля: від ЕКОлогії природи – до ЕКОлогії душі

Кафедра філософії і педагогіки спільно з Науковою бібліотекою та Факультетом дизайну і реклами у Міжнародний день дій на захист клімату зорганізувала екопростір «Збережемо довкілля!».

Щороку 24 жовтня у всьому світі відзначають День ООН та Міжнародний день дій на захист клімату. Цього року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що у зв’язку зі зростанням рівня вуглекислого газу та таненням льодовиків, у світі спостерігається надзвичайна кліматична ситуація. Крім того, міжнародна організація Global Footprint Network повідомила, що вже станом на 29 липня людство вичерпало річний запас природних ресурсів, які планета здатна відновити протягом року. Нині тема екології та захисту навколишнього середовища – одна з найважливіших та найпопулярніших в світі, що активно піднімається на різних міжнародних майданчиках.

Кафедра філософії і педагогіки не є винятком й не могла оминути настільки важливу тему, тому разом з Науковою бібліотекою та Кафедрою графічного дизайну організувала екопростір, присвячений захисту довкілля. Зокрема, на відвідувачів чекала інформативна інсталяція, де були представлені речі, що шкодять довкіллю, та альтернативні речі, які не забруднюють навколишнє середовище. Наприклад, замість поліетиленових пакетів можна використовувати еко-торби, замість пластикового посуду – паперовий, замість пластикових вушних паличок – дерев’яні тощо.

Студентки 5-го курсу групи МІБАС-29 Софія Безрукова, Лілія Борисенко та Вікторія Ковбель підготували цікаві інформаційні матеріали, що були розміщені поруч з інсталяцією. Зокрема, кожен відвідувач міг ознайомитись з термінами розкладання різних матеріалів, поцікавитися порадами, як зробити своє життя та простір навколо себе екологічнішим і дізнатися про місцезнаходження пунктів здачі відходів. А Наукова бібліотека КНУКіМ експонувала підбірку літератури на екологічну тематику, де є наукові праці й викладачів університету.

До того ж, кожен відвідувач виставки міг ознайомитись з роботами студентів-дизайнерів, які розкривають стан екології в цифрах або закликають людей різними візуальними та вербальними зображеннями зробити власний вибір і відчути його значимість для всієї екосистеми планети.

В експозиції представлені проєкти студентів і випускників кафедри графічного дизайну: інфографіка щодо екологічних проблем в світі Ірини Головко та плакати студентів 3-го курсу на тему збереження довкілля (керівник – Тетяна Божко), система айдентики та навігації для Сирецького парку Аліси Колодуб (керівник – Оксана Чуєва), серія принтів для футболок та екоторбинок «Let’s save our planet» Дани Тулей (керівник – Наталя Удріс). Роботи сучасні, оригінальні та привернули багато уваги, здобувши уважних поціновувачів.

Екопростір «Збережемо довкілля!» зацікавив багатьох відвідувачів Наукової бібліотеки КНУКіМ, оскільки тема охорони навколишнього середовища має відгук у багатьох людей, які небайдужі до майбутнього нашої планети. Ми маємо пам’ятати, що будь-які експозиції працюють тимчасово, але дбати про довкілля треба щодня!

Схожі публікації