Життя крізь книгу і книга крізь життя

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Життя крізь книгу і книга крізь життя

23 квітня 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги та авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів.

З цієї нагоди в Науковій бібліотеці КНУКіМ з 24 по 28 квітня відбувся Тиждень книги. Головна мета – привернути увагу читачів до книг як джерела отримання знань, адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

У холі бібліотеки були організовані виставки наукового доробку викладачів КНУКіМ, де користувачі мали змогу ознайомитись з монографіями, підручниками, навчальними посібниками, авторами яких є викладачі факультетів. Відкривався цей ряд виставок стендом наукового доробку Михайла Поплавського.

Протягом тижня відвідувачі мали змогу ознайомитися з виставками «Рідкісні видання», та «Видання Наукової бібліотеки КНУКіМ».

Радували відвідувачів твори студентів Кафедри графічного дизайну та реклами на «Виставці артбуків».

Зацікавили багатьох гостей бібліотеки в ці дні книжкові інсталяції, підготовлені співробітниками бібліотеки Тетяною Терех та Оксаною Бережною.

Демонструвалася виставка фотопортретів студентів вишу «Життя крізь книгу і книга крізь життя», автором ідеї та фотохудожником якої є працівник бібліотеки Марина Лєтцева.

Думки про книгу та бібліотеку молодь Факультету культурології висловила у своїх віршах, з якими можна ознайомитися в читальній залі.

Увазі користувачів було запропоновано низку різноманітних заходів.

24 квітня – зустріч з директором університетської бібліотеки Лазарського університету (м. Варшава) доктором Хенріком Холлендером.

25 квітня в рамках вивчення навчальної дисципліни «Інформаційний бізнес» (викладач кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, директор Наукової бібліотеки Юрій Іванович Горбань) – зустріч директора видавництва Ліра-К Віталія Івановича Зарицького зі студентами 4 курсу, групи КББ-43, Факультету культурології.

Відбулася презентація мистецького проекту «Вишитий «Кобзар» (автор робіт майстер вишивки Іван Рябчук; автор проекту Ніна Михайлишина).

26 квітня – обговорення проблеми цензури в Україні на засіданні круглого столу «Цензура століття тому і сьогодні: проблеми, запитання» за участю викладачів та студентів Факультету культурології. В рамках проведення круглого столу відбулася презентація монографії «Цензура в публічних бібліотеках України 1917-1939 рр».

27 квітня – зустріч з викладачами й студентами Кафедри графічного дизайну та реклами. Презентувалися роботи молоді, які демонструвалися в Музеї книги і друкарства у Києво-Печерській Лаврі (Ірини Головко, Дарини Піонкевич, Олексія Чистякова, Олексія Григор’єва).

На завершення Тижня книги відбувся святковий концерт, який підготували студенти Факультету культурології (Л. Борисенко, А. Лукомська, Т. Михайлова, І. Омеляненко, А Мусієнко, Л. Стецюк, А. Муляр, Д. Микосянчик, Н. Карун).

Співробітники й гості бібліотеки бурхливими оплесками подякували учасникам концерту.

Заступник декана Факультету культурології, кандидат історичних наук, доцент Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Олена Олександрівна Каракоз, вітаючи присутніх, зазначила: «Ми не можемо уявити світ без книги, яка є одним із основних засобів духовного та інтелектуального самовдосконалення і фактором формування національної свідомості».

Підводячи підсумок тижня, кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, директор Наукової бібліотеки Юрій Іванович Горбань сказав: «Завершується Тиждень книги та авторського права у бібліотеці. Сьогодні ми приєднуємося до привітань на адресу всіх авторів наукових праць. Бажаємо їм глибокого натхнення і легкого пера! Ваша роль у розвитку сучасної культури безцінна. Нехай ваш талант і надалі продовжує служити збереженню та примноженню духовного багатства кожної держави і світу в цілому!».

Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей, була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником.

Запрошуємо до Наукової бібліотеки, скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації