Змінюються бібліотеки – змінюються професійні вимоги до бібліотекаря

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Змінюються бібліотеки – змінюються професійні вимоги до бібліотекаря

Наразі, з переходом у цифрову еру, сучасний бібліотекар у відповідь на виклики часу набуває та застосовує навички нових професій: коуч-консультант, SMM-спеціаліст, Event-менеджер тощо. Нові завдання актуалізують вміння розподіляти час для зберігання ефективності та запобігання професійному вигоранню.

ВГО Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні 21 лютого 2020 р. провели тренінг на тему «Універсальні навички бібліотечного фахівця».

Протягом тренінгу розглядалися питання:

  1. Поняття універсальні або гнучкі навички;
  2. Тайм-менеджмент сучасного бібліотекаря;
  3. Планування та постановка цілей.

Кожна тема висвітлювалася спікерами стосовно різних сфер діяльності (інформаційної в тому числі).

Основними поняттями тренінгу стали гнучкі навички (Soft Skills) та професійні навички (Hard Skills).

Представники наукової бібліотеки КНУКіМ (Л. Борисенко, В. Шостак, Л. Лубенець, О. Омельяненко-Набіуліна,  М. Шеремет) взяли участь у навчанні.

Разом з колегами з інших бібліотек активно дискутували з приводу поняття «гібридних навичок», які є головними для сучасного фахівця.

Виконували практичне завдання зі створення резюме та імітації працевлаштування.

Практикували як правильно втілювати різні методи тайм-менеджменту у своє життя, беручи за приклад відому Матрицю Ейзенхауера. Наочно переконалися, наскільки важливо правильно розподіляти свій час, уникати метушні, щоб досягати успіхів у професійній сфері.

З’ясували певні правила та підходи до планування та визначення цілей, які впливають на хід їх реалізації.

Набуті знання та навички сприятимуть здійсненню нових планів в розвитку наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв!